Spilková hraje v New Jersey, další Češky na Symetře a LETAS

Klára Spilková

V České republice začal měsíc, který Česká golfová federace zasvětila ženskému golfu. Podpořit ho mohou skvělými výsledky i samotné hráčky, které budou v následujících dnech startovat na turnajích v Evropě i USA. Hlavní pozornost bude zaměřena na Klaru Spilkovou, kterou čeká další turnaj elitní LPGA.

Pro českou jedničku půjde o devátý turnaj na LPGA v této sezóně, ve které nejprve na úvod čtyřikrát vyšla naprázdno, pak třikrát prošla cutem, a naposledy před dvěma týdny zůstala opět před branami finálových kol.

Turnaj Shoprite LPGA Classic na Bay Course (par 71) Seaview Hotel and Golf Clubu v Galloway ve státě New Jersey se tentokrát hraje jen na tři kola od 7. do 9. června. Ve hře je 500 bodů do žebříčku Race to CME Global a celkové prize money 1 750 000 dolarů.

Pro LPGA se jedná o podnik, na kterém oficiálně oslaví světový Ženský golfový den. Ten ČGF rozšířila na celý měsíc ženského golfu a zastřešila ho svou platformou Bav se golfem, kde zveřejňuje akce více než 40 českých golfových klubů a subjektů, které se letos zapojují.

V zámoří se také od pátku do neděle hraje i další turnaj Symetra Tour. Podnik Four Winds Invitational v Indianě má ve startovní listině i obě Česky hrající Symetru Karolínu Vlčkovou a Šideri Váňovou.

Obě se zatím v této sezóně hodně vinou zranění zatím moc neprosazují. Vlčková prošla z osmi turnajů cutem dvakrát a nejlépe obsadila dělené 45. místo, Váňová odehrála pouze dva turnaje bez cutu.

Od čtvrtka do soboty pokračuje i Ladies European Tour Access Series turnajem Viaplay Ladies Finnish Open. V Messilä Golf nedaleko Lahti se již připravuje také dvojice Češek Kateřina Vlašínová, který navazuje na TOP 10 z minulého týdne, a amatérka Hana Ryšková.

Vlašínová vstoupí do turnaje ve čtvrtek v 8:11 z prvního odpaliště. Ryšková půjde v prvním kole v odpoledních flightu ve 13:03 z desítky.

Na evropské scéně se představí i jeden český mužský zástupce. Prvním turnajem po dvojici českých zastávek na Zbraslavi a Kaskádě pokračuje Challenge Tour. Na Swiss Challenge v Lucernu bude hrát na pozvánku Daniel Suchan. Ve čtvrtek vstoupí do prvního kola v 13:55 na druhé devítce.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení