Češi ve Francii, Češky ve Švédsku a zámoří. Komu můžete fandit?

Jan Cafourek

Hlavním tématem tohoto týdne sice je US Open, ale čeští golfoví fanoušci se mohou upínat i jiným směrem. Pokud navíc chtějí sledovat své krajany, ani zatím bohužel jinou možnost samozřejmě nemají.

Na Challenge Tour to tentokrát budou Stanislav Matuš a Jan Cafourek, kteří se představí na silně obsazeném Hauts de France – Pas de Calais Golf Open na hřišti Saint-Omer Golf Clubu.

Oba díky pozvánkám Relmostu, se kterým Cafourek spolupracuje dlouhodobě a Matuš od letošní sezony. Členem Relmost teamu se pak stal v minulém týdnu, když podepsal smlouvu na pět let.

Jeho karta kategorie 15, stejně jako v případě Filipa Mrůzka, se totiž v novém golfovém kalendáři ukazuje jako prakticky bezcenná.

Dostat se s ní na turnaj je prakticky nemožné.

Platí to i pro turnaj ve Francii, kam se dokonce z "patnáctky" nedostal bez pozvánky vůbec nikdo. Je to logické. Kvůli US Open se nehraje žádný jiný turnaj European Tour a někteří z hůře postavených hráčů si tak vyrazili vydělat nějaká eura a získat sebevědomí o level níž. 

"Je to takové malé neštěstí, protože hraju dobře, ale nemůžu si vybírat turnaje. Evropská túra bude mít kolem The Open velké turnaje, nebo i pauzu, takže bude zase velký nával na Challenge Tour, kde budu opět potřebovat pomoc, abych se vůbec někam dostal," přiznal nám Matuš v rozhovoru ze začátku června.

Ve Francii vyrazí do boje jako první do boje Cafourek, který vstoupí do turnaje ve čtvrtek pět minut po osmé hodině ranní z desítky. Na stejném místě se bude hlásit Matuš o 20 minut později.

České golfistky se pak v druhé polovině tohoto týdne ukáží na třech různých profesionálních turnajích. Kláru Spilkovou čeká další podnik LPGA a po dvou minutých cutech by opět potřebovala zabrat.

I kvůli tomu se rozhodla změnit kedíka a dosavadní místo Martina Konečného zaujme Američan Wiliam St. Onge. "Uvidíme, jak to půjde tento a možná i příští týden. Cítila jsem, že potřebuji nějakou změnu," vzkázala nejlepší česká golfistka zpoza velké louže.

Hrát se bude turnaj Meijer LPGA Classic for Simply Give v Michiganu, a také na Spilkovou čeká ve čtvrtek brzký tee time. Stejně jako Matuš s Cafourkem se bude hlásit na 10. jamce dokonce už v 7:26.

V Americe se představí také Šideri Váňová s Karolínou Vlčkovou, které čeká od pátku tříkolový The Forsyth Classic na Symetra Tour. Ve čtvrtek pak také do tříkolového turnaje na LETAS vstoupí profesionálka Kateřina Vlašínová s amatérkou Hanou Ryškovou. Ty čeká švédské Skafto Open.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení