Návrat Woodse v nedohlednu, chybět bude i na Memorialu

Tiger Woods

Mnoho hvězd nalákal Jack Nicklaus na další ročník svého turnaje, to nejočekávanější jméno mu ale dalo košem. Návrat Tiger Woodse na hřiště se znovu odkládá. Fanoušci ho letos neuvidí ani na slavném The Memorial Tournament.

Pětinásobný vítěz turnaje z let 1999-2012 hrál soutěžní kolo naposledy loni v srpnu těsně před tím, než podstoupil operaci zad. Od té doby svět žije debatami, kdy se někdejší světová jednička na greeny vrátí. Padaly možnosti jako Masters nebo Players. Ani na jedné akci se ale Woods neukázal a nyní je jasné, že vynechá i další prestižní událost.

Přitom Memorial, který má v oblibě, mohl být dobrým místem k otestování formy před US Open. V Oakmontu se začne hrát už 16. června, tedy dva týdny po Nicklausově podniku. Že se Tiger nepřihlásil tak vyvolává otázku, jestli vůbec druhý major sezony v jeho plánech figuruje.

Sám hráč se k dalšímu programu nevyjádřil. Platí tak jeho prohlášení ze začátku dubna, kdy oznamoval, že nepojede do Augusty. "Dělám stále pokroky a jsem s posunem spokojený, ale stále nemám žádný harmonogram návratu k soutěžnímu golfu," prohlásil tehdy a nechal prostor spekulacím.

Otázkou je také, v jaké formě by se na hřiště vrátil. Naposledy se veřejnosti ukázal na slavnostním zahájení Quicken Loans' Shot for Heroes Challenge. Ze tří pokusů tam třikrát míček utopil, což o Woodsově pohodě nic dobrého nenapovídá.

I přes absenci legendárního Američana však nebude o hvězdy nouze. Na turnaji se potkají tři nejlepší hráči světa. Jason Day zkusí navázat na vítězství na Players, Rory McIlroy zase na triumf z domácího Irish Open. A odvést si trofej pro šampiona bude chtít i Jordan Spieth.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení