Kdo je a kdo není idiot. Mickelson se opřel do Donalda

Phil Mickelson

Šnečí tempo na turnajích PGA Tour dál budí vášně. Téma tzv. Green books na začátku týdne znovu otevřel Phil Mickelson, podle kterého je idiotem každý, kdo si myslí, že právě tato pomůcka způsobuje pomalou hru. Luke Donald jeho názor nesdílí. A tak se na Twitteru strhla malá komunikační přestřelka.

Debatu nešvaru současného golfu rozpoutal minulý týden svou nekonečnou přípravu k ráně Bryson DeChambeau. Američan totiž potřeboval k zahrání rány wedží 3 minuty, putt si vyměřoval jen o minutu méně (více zde).

Jak zrychlit hru a nepřicházet tak o potenciální nové golfisty, jak zatraktivnit hru pro mladé publikum, to je téma posledních let.

Golfová veřejnost kromě jiného z pomalé hry viní i tzv. green books, kapesní knížky s detailními údaji o jednotlivých greenech na hřišti. Ty však našly zastání u Phila Mickelsona, který důrazně odmítá, že by právě ony zpomalovaly hru.

"Kdo si to myslí, je idiot," nebral si servítky.

Svým výrokem tak ještě přiložil polínko do ohně. Na Twitteru se strhla dlouhá diskuse, do níž se zapojil i Luke Donald.

"V tom případě jsem idiot," odpověděl Angličan na dálku Mickelsonovi. "Jednou věcí, kterou nechápu, je, jak můžou být green booky efektivní? Musíte přeci jasně vědět, kde se váš míč na greenu nachází – jak můžete přečíst 80% ještě předtím než vstoupíte na green?" a k tweetu připojil hashtag #zakažteje.

Mickelson odpověděl vzápětí a velmi vtipně. "Alespoň na něčem se shodneme."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení