Smolná diskvalifikace na Czech Masters, kvůli chybě kedíka

Soomin Lee

Tak to je pech! Korejec Soomin Lee dosta letos první šanci zahrát si na European Tour, hrál skvěle a v neděli mohl zabojovat klidně o TOP 20. Jenže v sobotu večer přišla tvrdá rána - diskvalifikace! A to kvůli neznalosti pravidel a chybě Korejcova kedíka.

Lee se na European Tour probojoval v roce 2016 senzačním vítězstvím na Shenzhen International, na svůj čínský triumf už ale v dalších letech nenavázal. Po dvou nepovedených letech přišel loni po skončení výjimky šampiona o kartu na evropskou sérii a vrátil se k turnajům v Asii.

Odtud si letos poprvé odskočil na European Tour v tomto týdnu, když se dostal do startovní listiny D+D REAL Czech Masters. Po povedeném 1. kole za 68 ran (-4) si sice v druhém o ránu pohoršil, přesto dal cut na ránu.

A v sobotu navázal opět na svůj čtvrteční výkon, když během celého dne ani jednou nezaváhal, připsal si čtyři berdíky a s celkovým skóre -7 se posunul do třetí desítky průběžného pořadí. Jenže pak přišel šok.

Rozhodčí 25letému Korejci oznámili, že na 11. jamce porušil se svým kedíkem pravidla. Lee totiž při svém dlouhém puttu do birdie požádal svého nosiče holí, aby mu vlajku obsloužil. Jenže ten ji i přesto, že míček směřoval do jamky, nevyndal. A míček skutečně do jamky zapadl.

"Podle pravidla 13,2a hráč může zahrát ránu s vlajkou v jamce, pokud ale hráč požádá o její obsloužení, musí být vlajka vyndána poté, co je rána zahrána," řekl k celé situaci Kevin Feeney, hlavní rozhodčí turnaje.

Jelikož se tak nestalo, mělo být uplatněno pravidlo 11,2c (2), které říká, že pokud se jedná o ránu z greenu, tak se nepočítá a míček musí být vrácen na původní místo. Hráč si navíc připíše dvě trestné rány.

"Protože hráč nesplnil podmínky pravidla 11,2c předtím, než zahájil hru na dalším odpališti, je diskvalifikován podle pravidla 3,3c," dodal Feeney, jehož tým tak musel potvrdit diskvalifikaci kvůli nedohrání jamky.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení