Lieser skončil na PGT druhý, stále má šanci na získání karty

Ondřej Lieser

Už jen jediný turnaj zbývá odehrát hráčům na letošní Pro Golf Tour a český profesionál Ondřej Lieser si udržel šanci na zisk plné karty na Challenge Tour. Díky druhém místu na EXTEC CzechOne Open se přiblížil v celkovém pořadí série elitní pětce, která kartu obdrží.

Lieser za druhé místo, které v uplynulých třech dnech vybojoval v Sokolově a Karlových Varech, získal 3000 eur, a tedy i stejný počet bodů do žebříčku Order of Merit. Díky tomu jich má na svém kontě už 13 872,98 a udržel si tak šanci probojovat se na posledním turnaji mezi pět nejlepších.

Bude k tomu ale potřebovat buď na závěrečném Castanea Resort Championship zvítězit, nebo skončit na druhém místě a doufat, že hráči před ním posbírají z prize money pouze pár stovek eur. 

Finálové kolo třetího českého turnaje této sezony Pro Golf Tour se hrálo v Karlových Varech a Lieser ho zvládl za skvělých 66 ran (-5). Díky tomu se vrátil na druhé místo, které mu patřilo po kole prvním.

V neděli byl český profesionál bezchybný, když si připsal pět birdie na jamkách 2, 6, 7, 10 a 11. Na posledních sedmi už ale žádné další nepřidal a nedostal tak více pod tlak vedoucího Fina Sami Valimakiho.

"První den a dneska to bylo dobré, ale v poli jsem nejlíp hrál včera. Dneska jsem si vytvářel šance, bohužel na čtrnáctce a patnáctce jsem jen líznul jamku, na šestnáctce jsem putt nechal do kopce krátký. Tím pádem bylo vyřešeno. Kdyby mi ráno na jedničce někdo řekl, že půjdu bez jediného bogey mínus pět, bral bych to všema deseti. Na finále Tour samozřejmě pojedu, zkusím to prostě urvat," slibuje Lieser. 

Valimaki tak mohl být na závěrečných jamkách v klidu a po kole za 67 ran (-4) zvítězil se skóre -13 o tři rány. Jelikož se pro něho jedná o třetí triumf v sezoně, postupuje automaticky na Challenge Tour a nebude se počítat mezi pět nejlepších hráčů sezony pro zisk karty na druhou evropskou ligu.

"Jen jedno bogey, to byl dneska klíč. Na druhé devítce žádná chyba nepřišla. Věděl jsem průběžný stav, na čtrnáctce jsem měl Liesera za sebou o dvě rány. Vzápětí jsem zahrál birdie, odskočil na rozdíl tří jamek a ten už jsem si pohlídal," přiznal šťastný Fin. 

Z dalších sedmi českých hráčů, kteří na domácím turnaji PGT na západě Čech prošli cutem, dohrál nejlépe Jakub Pokorný (-3, 12.). Po par se pak dostal ještě další profík Marek Siakala (-1, T16). 

Finálové kolo nevyšlo Janu Cafourkovi s Michalem Pospíšilem. První si pohoršil o tři rány, druhý o dvě a skončili na pomezí druhé a třetí desítky. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení