Spilková má radost z návratu, čeká ji turnaj na závodní dráze

Klára Spilková

Po návratu na LPGA po dvouměsíční pauze, kterou zapříčinily zdravotními problémy, je Klára Spilková znovu v plné permanenci. Ačkoli jí nevyšel v minulém týdnu turnaj Cambia Portland Classic, kde neprošla cutem, zůstala 24letá profesionálka optimistkou.

Výsledek +3 po kolech za 72 a 75 ran v Oregonu sice nebyl podle představ, avšak projevila se na něm očekávaná nerozehranost, a sice na greenech.

"Hrálo se mi dobře, byla jsem ráda, že jsem zpátky na turnaji. Ze hry jsem měla velice dobrý pocit, hrála jsem solidně a nedělala jsem chyby," potěšilo nejlepší českou golfistku, která dala letos na LPGA tři cuty.

Sama přitom moc dobře věděla, proč v minulém týdnu nepřidala čtvrtý. "Bohužel mi moc nepadaly putty, což pro mě není až tak normální," přidala komenřář ke svému výkonu.

Nyní se Klára na necelý týden vrací do Prahy, kde má sponzorské povinnosti vůči partnerům. Absolvuje akce pro KPMG, YOUPLUS a Volvo. Již v neděli pak cestuje zpět do USA, kam byla pozvána na Pro-Am hraný v GlenArbor Golf Clubu v Bedford Hills, severovýchodně od NYC.

"Potom budu trénovat deset dní doma v Sarasotě, než se vydám na další turnaje. Čekají mě starty v Indianapolis a v Texasu," poodhalila Spilková své plány pro další týdny.

LPGA Indy Women in Tech Championship se hraje od 26. do 29. září na hřišti Brickyard Crossing. Jeho část se nachází uvnitř slavného stadionu se závodní dráhou, v dějišti 500 mil Indianapolis a donedávna i Velké ceny USA formule 1. Turnaj má dotaci 2 miliony dolarů.

Po Indianě následuje Volunteers of America Classic v Old America Golf Clubu v Texasu. O dotaci 1,3 milionu dolarů se hraje od 3. do 6. října.

Zda si zahraje v zámoří i další letošní turnaje je ve hvězdách. Do Asie na závěr sezony odcestují pouze některé hráčky podle celosezónního žebříčku, ve kterém zatím patří Spilkové až 146. místo.

Nemusí se ale stresovat udržením karty. Kvůli nedávným zdravotním problémům jí LPGA udělila pro start příští sezony zdravotní výjimku.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení