Caseyho mocný finiš. V Hamburku mu přinesl titul

Paul Casey

Jubilejní dvacáté vítězství mezi profesionály a čtrnácté na European Tour získal Paul Casey v neděli na Porsche European Open v Hamburku. V napínavém finále turnaje rozhodl dvěma birdie na závěrečných třech jamkách.

Casey byl jednou z hlavních hvězd akce European Tour v Hamburku, a byl to právě on, kdo si s obtížným hřištěm Green Eagle Golf Courses věděl rady nejlépe. 

Angličan ztrácel před finálovým dnem na vedení jednu ránu, kterou dokázal v závěrečném kole velmi rychle smazat. Jako celý týden ho držela fantastická hra železy, díky které si vypracoval i v neděli několik šancí na birdie.

Jednoduchá cesta k titulu však nevedla. Robert MacIntyre se s Caseym přetahoval o průběžné vedení ještě na druhé devítce. Navíc se šance na senzační vítězství nechtěl vzdát ani domácí Bernd Ritthammer a skvostné kolo (64 ran) předvedl Bernd Wiesberger.

V jednu chvíli se tak na čele usadila hned čtveřice hráčů a do konce zbývaly tři jamky.

Na šestnáctce zazářil Casey přes deset metrů dlouhým nahrávaným puttem a rozhodující úder zasadil soupeřům berdíkem na sedmnáctce. Angličan zvítězil po kolech 66-73-69-66 se skóre -14 o jednu ránu před trojicí Matthias Schwab, Robert MacIntyre a Bernd Ritthammer.

Bývalý člen evropského týmu v Ryder Cupu Paul Casey nadále patří mezi absolutní světovou špičku. Přestože už také patří mezi čtyřicátníky a v minulosti dlouho bojoval se zraněním a poklesem formy.

"Golf si teď zase užívám. Roky jsem se i vinou zranění trápil, ale kdo může říct, že jeho kariéra neměla jediný kaz? Je fajn, že i ve 42 letech se držím mezi nejlepšími," prohlásil Angličan.

Ten k třinácti titulům z European Tour nyní přidal čtrnáctý. Na turnaji, kde před 28 lety pomáhal jako dobrovolník. Celkový počet profesionálních vítězství se Caseymu rozrostl na dvacet.

Ze zvučných jmen se dařilo na turnaji také Pádraigovi Harringtonovi, který obsadil 12. místo. Dvojnásobný vítěz D+D REAL Czech Masters Thomas Pieters skončil dvacátý. Hvězdní Američané Patrick Reed a Xander Schauffele o víkendu nezářili. Reed odjíždí s děleným 36. místem, Schauffele skončil ještě o deset míst níže.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení