Vlčková si v Kansasu připsala druhý nejlepší výsledek sezony

Karolína Vlčková

Blízko nejlepšímu výsledku sezony na Symetra Tour byla na Garden City Charity Classic česká golfová profesionálka Karolína Vlčková. Ještě jamku před koncem se držela v TOP 20, ale dabláč na závěr ji poslal na konečně dělené 28. místo.

Vlčková ale musí i tak být s výkonem a výsledkem na turnaji v Kansasu spokojená. Vždyť v minulém týdnu bojovala se zdravotními problémy, což připomněla také druhá Češka na okruhu Šideri Váňová.

Po prvním kole na hřišti v Buffalo Dunes Golf Clubu ji navíc se skóre 74 ran (+2) boj o cut. Ten ale zvládla na výbornou a ani jí nevadilo, že druhé kolo musela kvůli počasí odehrát ve dvou dnech.

Dohrála ho tedy až v neděli za 70 ran (-2) a s parem prošla bezpečně cutem. A ve finálové rundě díky stejnému výsledku své postavení v leaderboardu ještě vylepšila, když se posunula do třetí desítky.

A mohlo být ještě lépe! Díky čtyřem birdie (6, 12, 13, 14) byla ještě jamku před koncem na mínus čtyřech, což by stačilo na dělenou 19. příčku. Pak ale zahrála na osmnáctce double bogey.

Pohoršila si kvůli tomu o devět míst a vydělala o zhruba 800 dolarů méně. I tak je však šek na 1477 dolarů pro ni druhým nejtučnějším v sezoně.

Vůbec poprvé v tomto roce přitom prošla cutem na dvou turnajích Symetra Tour v řadě. V celkovém pořadí sezony Volvik Race for the Card jí patří se ziskem 7914 dolarů 101. pozice.

Finálové kolo se v Kansasu bohužel netýkalo Váňové, která po kolech za 79 a 76 ran zaostala za hranicí cutu se skóre +11 o devět ran.

Z turnajového vítězsví se radovala Mexičanka Alejandra Llanezaová, která až v play-off udolala Thajku Mind Muangkhumsakui (obě -10).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení