Spokojená Spilková po cutu: Za víkend na LPGA jsem moc vděčná

Klára Spilková

Klára Spilková odehrála minulý týden v Indianapolis po dvouměsíční zdravotní pauze na LPGA svůj druhý turnaj. Narozdíl od toho prvního prošla cutem, a po svém nejlepším kole sezony za 68 ran (-4) si v neděli udělala radost děleným 47. místem.

24letá profesionálka zahrála celkově tři rány pod par. Inkasovala 7380 dolarů a v žebříčku Race to CME Globe se dělí o 142. místo.

"Hrála jsem solidně. Bohužel jsem udělala trochu víc chyb ve druhém i třetím kole," hodnotila Spilková svůj výkon na turnaji, který vyhrála Korejka Mi Jung Hur s 21 ranami pod par.

V pátek si zajistila cut až svou úplně poslední ranou na posledním greenu, když proměnila dvoumetrák do paru. Uhrála tak svůj první postup do finálových kol od května, což přijala s povděkem.

"Při druhém kole hodně foukalo a byl to náročný den. Chyby na konci mě stály čtyři rány. Na osmnáctce jsem ale dala dvoumetrový putt do paru a zajistila si tak víkend, za což jsem moc vděčná," popsala svou radost.

Třetí kolo bylo prý v její podání "nahoru – dolů", ale to nejlepší přišlo ve čtvrtém, čtyři birdie v čisté skórkartě.

"Když jsem konečně eliminovala bogey, byl z toho solidní výsledek čtyři pod par," uzavřela hodnocení česká ženská jednička, která kterou čeká tento týden další turnaj v Dallasu v Texasu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení