Woods mě ignoruje, asi mě nemá rád, stěžoval si Norman

Greg Norman a Tiger Woods

Ve všeobecné náladě oslavující Tigera Woodse za to, co zatím dokázal po svém návratu ke golfu, se ozval jeden hlas, který si troufá golfovou modlu veřejně pokárat. A není to hlas jen tak někoho, nýbrž člena Světové golfové síně slávy Grega Normana.

Dvojnásobný major šampion prozradil, jak po dubnovém vítězství na Masters napsal Woodsovi vlastní rukou gratulaci a osobně mu jí doručil do jeho rezidence ve floridském Jupiteru, nedaleko níž sám bydlí.

A byl prý ignorován.

Norman byl Tigerovým vítězstvím v Augustě po téměř 11 letech tak nadšený, že se Woodsovi rozhodl tímto způsobem vyjádřit svůj obdiv. Legendární "Velký bílý žralok" pro poslední vydání časopisu Men’s Health Australia odhalil, co se dělo dál.

Lépe řečeno nedělo se vůbec nic, a to 64letého Normana mrzí. "Ví to jen málo lidí, ale když Tiger letos vyhrál Masters, napsal jsem mu vlastnoruční vzkaz a jel po své ulici asi čtvrt míle, a osobně jsem ji předal jeho strážnému u domu," vyprávěla bývalá světová jednička.

"Řekl jsem mu: Tady je Greg Norman, mám pro Tigera vzkaz. Můžete mu ho prosím osobně předat?´ No a pak už jsem od něj neslyšel ani slovo."

Norman to srovnal s tím, jak se k němu choval Jack Nicklaus poté, co sám vyhrál svůj první major. "Jack byl prvním člověkem, který vyšel z televizní věže a poblahopřál mi. Nevím, možná mě Tiger nemá rád, nikdy jsem s ním o tom nemluvil," postěžoval si Norman.

"Vždycky jsem respektoval, co pro něj jeho otec udělal. Když bylo Tigerovi 14 let, zahrál jsem si s ním na žádost jeho otce a IMG, která mě zastupovala, devět jamek. V té době jsem byl světovou jedničkou. Měl jsem Tigera omrknout, takže jsem byl vždy ochotný."

Pravdou je, že Norman není zvyklý být ignorován, a to ani od někoho s věhlasem Tigera Woodse. Stále je jednou z největších postav historie světového golfu. Už během své kariéry také prokázal mimořádný obchodní talent. Jeho společnost Greg Norman Company vykazuje roční zisky v řádech stovek milionů dolarů.

Z mnoha aktivit vyčnívá spojení se značkou Reebok, je odpovědný za výstavbu více než stovky hřišť po celém světě a prosadil se i v realitním byznysu. Je zapáleným filantropem a stejně jako Woods pořádá neoficiální turnaj PGA Tour.

Ani to však nestačilo, aby mu Tiger odpověděl na gratulaci.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení