Rozjetý McIlroy nechce zpomalit: Jsem nadšený z budoucnosti

Rory McIlroy

Po svém nedělním vítězství na WGC-HSBC Championship v Šanghaji Rory McIlroy zase snížil ztrátu v žebříčku na Brookse Koepku, který je aktuální světovou jedničkou. Třicetiletý Ir prožívá jednu ze svých nejlepších sezón v kariéře a ještě se nehodlá zastavit. Pro rok 2020 pak cítí obrovskou motivaci.

McIlroyova letošní bilance je úchvatná. Čtvrtým vítězstvím potvrdil, že v roce 2019 nehrál na světových kolbištích lepší hráč než on. A to i přes jedinou kaňku, že McIlroy nedosáhl na vítězství na majoru.

Kromě nich ale vyhrál to nejprestižnější, co se dalo – The Players a Tour Championship. Mimo čtyř vítězství si ve 24 startech připsal 11 umístění v TOP 5 a 18 umístění v TOP 10.

Mimo majory to byla jeho nejkonzistentnější sezóna v kariéře.

Získal v ní 480 bodů do světového žebříčku, což je zdaleka nejvíc. Koepka uhrál 380. Nad 300 se dostali už jen Justin Thomas (302) a Dustin Johnson (301). I proto nyní McIlroy ztrácí na post světové jedničky jen 1,1 bodu.

"Jsem nadšený z budoucnosti. Jediné, co chci, je hrát dobře až do konce roku, a dobře si připravit půdu pro rok 2020," řekl McIlroy reportérům ještě v Číně, než odletěl na pár dní domů.

"I když je konec roku, stále je o co hrát. Musíte najít věci, které vás motivují. A u mě to byly věci, které mě motivovaly cestovat do Asie a hrát v posledních týdnech tak tvrdě, jak to jen šlo," sdělil McIlroy.

Rory McIlroy po vítězství v Šanghaji (Foto: GettyImages)

Poslední start, který mu letos zbývá, než si dá dvouměsíční pauzu, bude finále European Tour v Dubaji. Před ním vynechá podniky Rolex Series v Turecku a v JAR, aby mu na DP World Tour Championship zbylo ještě nějaké palivo v nádrži, přestože se zdá momentálně nezastavitelný.

"Zbývá mi ještě jeden start, a tak se v něm pokusím zopakovat to, co v uplynulých dvou týdnech v Asii," připomenul McIlroy, že kromě vítězství v Číně skončil o týden dříve třetí na Zozo Championship v Japonsku.

"Cítím, že tento rok mohu srovnat s léty 2014 a 2015 a nevidím důvod, proč by příští rok nemohl být ještě lepší," prohlásil McIlroy namotivovaně.

Golfový rok 2020 tak začíná vypadat čím dál lákavěji. Kromě napjatého očekávání každého startu Tigera Woodse by měly být výkony McIlroye a jeho nová rivalita s Koepkou těmi největšímu taháky.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení