Anonymní anketa mezi hráči PGA Tour, co si skutečně myslí?

Cameron Champ

O každoroční anonymní anketě serveru GOLF.com mezi hráči na PGA Tour jsme vám už dali vědět, nyní se ale můžeme společně podívat na její kompletní výsledky. A některé odpovědi váš možná překvapí.

Jako ochutnávku nám server GOLF.com přichystal už začátkem minulého týdne odpovědi na otázky, s kým hráči na PGA Tour hrají nejradši a s kým se naopak potkávají neradi. Druhým nejméně oblíbeným spoluhráčem je přitom Slovák Rory Sabbatini, těsně za Brysonem DeChambeauem.

To byl ale pouze zlomek výsledků z celé ankety, kterou během Safeway Open prošlo 52 hráčů majících kartu na PGA Tour, kteří dostali celkem 46 otázek. Jaké odpovědi pak podle nás byly nejzajímavější?

Možná nás trochu překvapil souboj dvou turnajů - The Players a PGA Championship. Těžší je prý podle hráčů vyhrát The Players (78 %), ale i tak by raději vyhráli PGA Championship (62 %).

Celkově je pak podle hráčů obtížnost hřišť na PGA Tour nastavena tak akorát (75 %), že jsou moc lehká si myslí 21 procent dotázaných a že příliš těžká jen čtyři procenta. Že by pak celému okruhu zvýšil atraktivnost menší počet turnajů si myslí přesně polovina dotázaných.

A jak je tomu s porušováním pravidel? Celkem 72 procent hráčů se prý nikdy nesetkalo s tím, že by někdo věděl, že se provinil proti pravidlům, ale snažil by se to přejít. Ano, počítáte správně, každý třetí se s tím setkal.

Sedmnáct procent hráčů podle výsledků jen jednou, sedm procent dvakrát a dvě procenta třikrát nebo pětkrát. No asi se to občas děje všude.

Co se týče puttování s vlajkou v jamce, tak si 81 procent hráčů myslí, že to nepomáhá. Patnáct, že ano, a čtyři procenta si nejsou jistá. Pomalé tempo hry je pak prý problémem 32 procent hráčů na okruhu!

Prakticky nikdo pak nepochybuje o tom, že Rickie Fowler jednou vyhraje svůj major (96 %), že se to znovu povede i Tigeru Woodsovi je přesvědčeno 73 procent hráčů. U Phila Mickelsona si to ale myslí už jen 18 % hráčů.

Z dalších odpovědí vyplynulo, že v průměru u sebe měli hráči 421 dolarů, v roce 2020 bude většina z nich volit Donalda Trumpa (49 %, přičemž 25 % nemůže a 14 % zatím neví) a že čtyři z deseti někdy měli sex na hřišti.

Kompletní výsledky ankety naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení