I Mickelsona zlákaly ropné dolary. Zklame své největší fanoušky

Phil Mickelson

Phil Mickelson se přidal do řady světových hvězd a stal se nejnovější "posilou" startovního pole Saudi International. V praxi to znamená, že poprvé po 30 letech vynechá jeden ze svých nejoblíbenějších turnajů na PGA Tour, kde ho fanoušci milují a považují za svého.

Startovní pole turnaje European Tour v Saudské Arábii se bude na přelomu ledna a února pyšnit exkluzivním startovním polem. Bude ještě hvězdnější než loni při premiéře turnaje, kdy se v King Abdullah Economic City radoval z vítězství Dustin Johnson.

Odhaduje se, že Johnson a další z velkých světových hvězd dostali jako pobídku ke startu v Saudské Arábii částku kolem milionu dolarů a jiný důvod nejspíš nebude stát ani za letošním startem Mickelsona.

Jen pro připomenutí, na PGA Tour se startovné oficiálně nepřipouští, na European Tour je však pro organizátory turnajů běžným způsobem, jak přilákat své největší hvězdy.

Mickelsonův start byl oznámen s další americkou hvězdou Tonym Finauem. Oba dva se tak připojili k seznamu jmen, který už čítá obhájce vítězství Johnsona, a dále světovou jedničku Brookse Koepku a další major šampiony Shanea Lowryho, Patricka Reeda či Henrika Stensona.

Sergio Garcia bude také hrát, a to i poté, co byl loni z turnaje diskvalifikován za ničení greenů. U něj se ale spekuluje o tom, že bude hrát bez startovného kvůli tomu, že před rokem nedostal za své řádění od European Tour žádný dodatečný trest. Loni údajně dostal startovné 640 000 dolarů, aniž by byl po svém vyloučení požádán o jejich vrácení.

Mickelson, který nedávno poprvé po 25 letech vypadl z TOP 50 světového žebříčku, se podle zprávy Saudi Gazette na turnaj "opravdu těší".

"Sledoval jsem loni Dustinovo vítězství a říkal jsem si, že hřiště vypadá jako opravdová výzva," řekl o Royal Green G&CC.

"Díky tolika zajímavým hráčům to vypadalo jako mnohem zavedenější turnaj, než tomu v jeho prvním roce bylo. Užíval jsem si každou předchozí návštěvu na Středním východě a těším se na hraní v nové zemi, kde přispěju svým kouskem k růstu golfu," uvedl Mickelson.

Turnaj v Saudské Arábii se kryje s Waste Management Phoenix Open, což znamená, že Mickelson přidá jeden podnik do svého kalendáře, aby druhý, kde hrál 30krát předtím, vynechal.

Na TPC Scottsdale přitom Letfy třikrát v letech 1996, 2005 a 2013 zvítězil a je také jedním z nejoblíbenějších hráčů u místních divokých fanoušků. Poprvé tu hrál v roce 1990 ještě jako student místní Arizona State University, která stojí za pořádáním turnaje.

Nyní tak své nejvěrnější příznivce nejspíš zklame.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení