McIlroy saúdské petrodolary odmítl: Jde také o mravní zásady

Rory McIlroy

Kromě Tigera Woodse odmítl start na dalším ročníku turnaje Saudi International také Rory McIlroy. A i v jeho případě se jednalo pro organizátory akce European Tour o značné ušetření, i když oni by raději Roryho na svém turnaji viděli. Jeho ale jejich turnaj nevzrušuje.

Už na letošním prvním ročníku startovali mimo jiné aktuální první hráč světa Brooks Koepka, Justin Rose, Sergio Garcia, Bryson DeChambeau nebo Dustin Johnson, který se nakonec radoval z vítězství.

Velká jména na turnaj do pro mnohé kontroverzní země dorazí i letos, premiérově třeba Phil Mickelson, který kvůli tomu vynechá svůj oblíbený turnaj ve Phoenixu. Woodse s McIlroyem ale organizátoři nezlanařili.

A to za Woodse byly podle zdrojů ESPN ochotni zaplatit kolem tří milionů dolarů, startovné pro McIlroye mělo být jen o něco málo menší - 2,5 milionu dolarů. Oba ale tučné šeky s díky odmítli.

"Raději budu hrát pár turnajů na západním pobřeží a nepodstoupím cestu do Saúdské Arábie. Není to nic, co by mě vzrušovalo," řekl McIlroy v pondělním živém vstupu v rámci Morning Drive na Golf Channelu.

Na přelomu ledna a února tak Rory bude svým golfovým uměním, které mu letos vyneslo čtyři turnajové tituly, když ovládl především zámořskou PGA Tour a její FedEx Cup, bavit fanoušky v Americe.

Zatím není jasné, na jakých to bude turnajích. V tomto roce se ale zúčastnil akcí v Torrey Pines a v Riviéře a není důvod si myslet, že to bude měnit. 

"Jsou zde navíc také morální zásady," připustil McIlroy s tím, že však nemá problém sportovní akce v Saúdské Arábii sledovat.

Jako třeba o uplynulém víkendu, kdy se zde konal maximálně sledovaný boxerský zápas mezi Andym Ruizem Jr. a Anthonym Joshuou.

Kontroverzní totiž podle McIlroye může být řada dalších zemí, záleží na úhlu pohledu: "Můžete to říci o spoustě zemí, nejen o Saúdské Arábii. O řadě zemí, ve kterých hrajeme, můžete říci, že je důvod tam nejezdit."

"Co se týče mě, já tam prostě jet nechci. Nechci jet tak daleko. A myslím, že atmosféra bude lepší na západním pobřeží. Raději budu hrát před velkými golfovými fanoušky na turnaji, který mě vzrušuje," uzavřel Rory.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení