Všichni ho nenávidí, řekl Kisner o Reedovi. Na Havaji začnou rok 2020 spolu

Patrick Reed a Kevin Kisner

Pro 34 vítězů z PGA Tour z roku 2019 shromážděných toho času na Havaji to nejspíš žádné bouřlivé oslavy na přivítání nového roku nebyly. V jeho druhý den se postaví na start prvního turnaje v roce 2020 a už také vědí, s kým na Plantation Course v Kapalua Resortu odehrají první novoroční rundu.

Když světová jednička a dvojka Brooks Koepka  a Rory McIlroy právo startu na prvním turnaji PGA Tour v roce 2020 určeném pouze šampionům z předchozího roku nechtěli nebo nemohli využít, je nejvýše postaveným hráčem světového žebříčku na Havaji Španěl Jon Rahm.

Ten se na Sentry Tournament of Champions kvalifikoval svým vítězstvím v dubnové týmovce Zurich Classic. První kolo v roce 2020 si zahraje po boku loňského šampiona US Open Garyho Woodlanda.

Ten loni dost smolně turnaj nevyhrál, když zahrál čtyři kola s nejhůře 68 ranami, přesto mu chyběla rána na Xandera Schauffeleho.

Obhájce přijel i letos, když si právo startu vybojoval vítězstvím právě na tomto turnaji. V něm zahrál ve finále parádních 62 ran, čímž vyrovnal rekord hřiště a dohnal ztrátu pěti ran, se kterou šel do finálového kola.

Letos Schauffele začne po boku Justina Thomase, jednoho z největších favoritů, který v Kapalue zvítězil v roce 2017. Thomas končil rok 2019 na velké vlně, když zvítězil dvakrát ve svých šesti posledních individuálních startech a pětkrát skončil v TOP 10.

"Je to nejlepší místo kde začít nový rok. Je tu malé startovní pole, zábava a pohoda. Hřiště je skvělé stejně jako změny, které prodělalo," uvedl Thomas, když zároveň pochválil redesign Plantation Golf Course.

Příležitost zahrát si na ostrově Maui nevynechal ani Dustin Johnson, dvojnásobný vítěz Turnaje šampionů. Ten sice hrál na nedávném Presidents Cupu, ale až nyní nastupuje do svého prvního turnaje od Tour Championship. Celý podzim vynechal kvůli zraněnému kolenu.

Ve čtvrtek mu bude dělat partnera J.T. Poston, který se na Havaj kvalifikoval srpnovým vítězstvím na Wyndham Championship, svým prvním na PGA Tour. Pozoruhodné bylo také tím, že během 72 jamek nezahrál ani jedno bogey.

Zajímavý flight spolu utvoří Patrick Reed a Kevin Kisner. Organizátoři jim nejspíš za účelem zvýšení sledovanosti udělali malý naschvál tím, že je dali pro první kolo dohromady. Asi si toho ale moc nepoví.

"Všichni ho nenávidí. Všichni, se kterými hrál v týmu, stejně jako později v Augustě," poukázal dříve Kisner pro zámořský Golf Digest na známý narativ z Reedových studentských let, kdy byl údajně v obou univerzitních týmech Georgia i Augusta State, za které hrál, silně neoblíbený.

Nejspíš si však spolu "užijí" jen první kolo. Do druhého už jsou hráči na Tournament of Champions nasazováni podle skóre, na rozdíl od turnajů s plným startovním polem, kde se tak obvykle děje až po 36 jamkách.

První turnaj PGA Tour v roce 2020 vysílá stanice Golf Channel. První dvě kola poběží živě vždy od půlnoci ze čtvrtka na pátek a z pátku na sobotu. Přímý přenos třetího kola je na programu v sobotu od 22:00. Finálové kolo pak začíná živě opět od půlnoci z neděle na pondělí.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení