Na Havaji vede Morikawa, Sabbatini dělí šesté místo

Rory Sabbatini

S loňským rokem se slovenský golfista Rory Sabbatini rozloučil na PGA Tour vítězstvím na neoficiálním turnaji dvojic QBE Shootout, do nového vstoupil povedeným kolem na Sony Open, když po úvodní rundě dělí šesté místo. Na Havaji vede Collin Morikawa.

Sabbatini vyhrál v prosinci QBE Shootout s Kevinem Twayem a stal se historicky prvním slovenským šampionem na PGA Tour, i když se jednalo o neoficiální akci, která se nezapočítává třeba do FedEx Cupu a hráči za vítězství nezískávají kartu na další sezony.

Sony Open už je ale tradiční turnaj jednotlivců, a tak případné vítězství by Sabbatiniho historické zápisy pro slovenský golf posunuly opět o něco dál. Po prvním kole na triumf klidně může pomýšlet.

Sabbatini na každé ze svých dvou čtvrtečních devítek zahrál v Honolulu dvě birdie a jedno bogey. Po berdících na jamkách 6 a 7 se sice vrátil do paru dvěma bogey na jamkách 8 a 10, přesto se na skóre -2 ještě vrátil. 

Nejprve se dostal znovu do červených čísel třetím birdie dne na čtrnáctce a své kolo zakončil berdíkem na závěrečné pětiparové osmnáctce. S průběžným výsledkem -2 ztrácí na vedoucího Morikawu tři rány.

Mladý Američan se nejlépe vyrovnal se silným větrem, který dosahoval rychlosti až 50 kilometrů v hodině. Morikawa nezahrál jediné bogey a díky pěti birdie si vytvořil na prvním místě náskok dvou ran.

"Je to těžké. Když máte putt z 20 stop, musíte počítat s větrem, deštěm, prostě se vším. To, že jsem zde hrál v minulém týdnu, mi pomohlo se připravit na větrný dnešek a těším se na další dny," přiznal Morikawa, že mu pomohla účast na Turnaji šampionů, který vyhrál Justin Thomas.

Na děleném druhém místě se ztrátou dvou ran na Morikawu jsou po prvním kole Matt Jones, Ryan Palmer, Ted Potter Jr. a Sam Ryder. Druhé kolo sledujte v noci z pátka na sobotu od 1:00 na Golf Channelu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení