Reed použil právní kroky. Nechce být nazýván podvodníkem

Patrick Reed

Patricka Reeda už nebavilo čelit nekončícím poznámkám o svém charakteru, a tak se rozhodl pohrozit jednomu ze svých kritiků právními kroky. Vítěz Masters 2018 požaduje, aby ho analytik Golf Channelu Brandel Chamblee přestal obviňovat z podvádění.

Obrovskou vlnu kritiky sklízí Reed poté, co si na prosincovém Hero World Challenge vylepšoval svou pozici v pískové překážce. Muže se špatnou pověstí pak po shlédnutí televizního záznamu odsoudili na sociálních sítích mnozí hráči i zástupci médií. O fanoušcích nemluvě.

Jako červený hadr pak působila Reedova prohlášení, že neudělal nic špatného. Jeho pohled na věc byl však v ostrém protikladu s tím, jak to vidí ostatní. Že je podvodník na něj křičeli i fanoušci přímo na turnajích.

Reed se nejdřív snažil problém ustát a přejít ho, ale když kritika neustávala, přešel do protiútoku. Jako terč si vybral Chambleeho, kterému podle zjištění Golfweeku zaslal Reedův právník dopis, ve kterém požaduje, aby ho televizní analytik přestal obviňovat z podvádění.

"Účelem tohoto dopisu je získat ujištění, že se zdržíte dalšího šíření, zveřejňování nebo opakování nepravdivých a pomlouvačných prohlášení týkajících se pana Reeda, včetně jakýchkoliv obvinění, že 'podváděl' na Hero World Challenge na Bahamách," citoval Golfweek dopis právníka Petera Ginsberga, partnera newyorské kanceláře Sullivan & Worcester.

"Jako profesionálnímu golfistovi ve sportu založeném na vztazích a reputaci jsou pro něj vaše pořady neuvěřitelně škodlivé a značně mu ubližují citově, na pověsti i finančně," napsal právník v dopise.

Brandel Chamblee (Foro: GettyImages)

Ginsberg se odkázal na Chambleeho slova, která řekl ve vysílání Golf Channelu 9. prosince. "Obhajovat to, co udělal Patrick Reed, je obhajobou podvádění," řekl tehdy Chamblee.

Ten obdržel dopis od Reedova právníka 13. prosince během druhého dne Presidents Cupu. I nadále si však stojí za svým výkladem.

"Mým úkolem je být ve svých analýzách přesný a plně svá slova zvažuji. Nic, co jsem řekl v éteru, jsem neprohlásil lehkovážně. Přemýšlel jsem o tom, jak co nejpřesněji vyjádřit a přiblížit se tradicím hry. To byl záměr mých poznámek, nikoliv zloba," řekl Chamblee Golfweeku.

"Měli ho potrestat rovnou za porušení tradic hry místo politizovaní ve smyslu ´chyť mě, když můžeš´. A to mi vadí," uvedl analytik, která byl loni dlouho ve sporu i s Brooksem Koepkou.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení