Woodsovi se vzdaluje olympiáda, Reed nejlepší na European Tour

Tiger Woods

Tigeru Woodsovi se po WGC-Mexico Championship vzdálil jeden z jeho letošních cílů, kterým je účast na olympiádě v Tokiu. Sám v Mexiku nehrál, naopak někteří jeho konkurenti své pozice posilovali. Řeč je i o vítězi Patricku Reedovi, který se zároveň dostal do čela Race to Dubai na European Tour.

Woods loni skončil Mexico City na děleném 10. místě, ale letos po 68. místě na Genesis Invitational následující turnaj WGC vynechal. Se zvýšenými body do světového žebříčku, které se v Mexiku rozdělovaly, mohl tak jen sledovat, jak vítězstvím a druhým místem výrazně posilovali své průměry v OWGR Reed a Bryson DeChambeau.

Světové žebříčky jsou metrikou, která v červnu určí startovní pole pro Tokio, přičemž na olympiádu se dostanou maximálně čtyři Američané. Reed už Woodse přeskočil, a poté, co byl Tiger ještě v únoru čtvrtým nejvýše postaveným Američanem, nyní je až sedmý.

A to i přes to, že je stále světová desítka. Jenže před ním jsou Američané Brooks Koepka, Justin Thomas, Dustin Johnson, Patrick Cantlay, Reed a Webb Simpson. A k 22. červnu, kdy startovní listina pro Tokio uzavře, by se před něj mohli dostat i Xander Schauffele, Matt Kuchar a DeChambeau.

To znamená, že pokud bude chtít Woods letos zažít svůj olympijský debut, jakože chce, tak bude muset při svém omezeném počtu startu nejspíš do té doby nějaký turnaj vyhrát, což u něj není nemožné.

Největším problémem je však u Woodse právě malý počet turnajů, na kterých se o to bude pokoušet, z nichž velká část z nich bude mít tu největší možnou konkurenci jako The Players a tři majory, které se do olympijského deadlinu stihnou odehrát.

Olympiáda je tak v případě Woodse značně nejistá záležitost a momentálně drží lepší karty v rukou další hvězdní Američané.

Reed se po vítězství v Mexiku v žebříčku posunul ze 14. místa na osmé a mezi Američany už je pátý. Jeho úspěch v Club de Golf Chapultepec měl opravdu velkou váhu.

Vždyť 1500 bodů, které za něj dostal do sezónního žebříčku European Tour, ho rovnou katapultovaly do čela Race to Dubai po pouhých dvou turnajích. O to na Saudi International nebodoval.

Patrick Reed (Foto: GettyImages)

Mimochodem světový žebříček doznal v pondělním vydání několika změn na těch nejvyšších místech. Světová jednička, Rory McIlroy, zůstala stejná, už na druhé místo však vystoupal Jon Rahm, který si vyměnil místo s nyní třetím Brooksem Koepkou.

25letý Španěl tak vyrovnal své nejlepší umístění v kariéře, kterého poprvé dosáhl 21. ledna 2018 po svém vítězství na Career Builder Challenge.

Nyní je sice v TOP 10 světového žebříčku sedm Američanů (a jeden Australan) a 12 jich je v TOP 20, ale první dvě místa patří Evropanům, což dělá jistě radost kapitánovi Evropy pro příští Ryder Cup ve Whisting Straits Padraigu Harringtonovi.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení