Třeba podzimní Masters pro zisk saka potřebuji, uvažuje McIlroy

Rory McIlroy

Už pětkrát se pokoušel Rory McIlroy v Augustě uzavřít kariérní Grand Slam, ale ani jednou se mu to nepodařilo. Na své premiérové vítězství na Masters stále čeká, když o zisk zeleného saka bude letos usilovat už podvanácté. Pomůže mu v jeho snaze podzimní termín?

Že ano si myslí třeba šestinásobný šampion z Augusty Jack Nicklaus, který si také všiml, že McIlroy hraje v druhé polovině roku především na velkých turnajích lépe než v jeho úvodu. I proto je pro něho letos favoritem.

"Zdá se, že hraje lépe na podzim. Všichni víme, že vyhrál dvakrát Tour Championship. Herní podmínky v Atlantě jsou přitom velmi podobné. Myslím, že toto načasování bude hrát v jeho prospěch," řekl Nicklaus.

Letošní Masters nebude prvním majorem roku, ale posledním ze tří (The Open bylo zrušeno), když se bude hrát místo začátkem dubna od 12. do 15. listopadu. A sám McIlroy to vidí jako možnou určitou výhodu.

"Mám pocit, že jsou zde vždy velká očekávání, když jedete do Augusty, protože to je první velká akce v roce. Je tam velký hype," řekl McIlroy v neděli během živého rozhovoru na instagramovém profilu Nike Golf.

Letos to bude v tomto ohledu podle něho odlišné: "Cítím, že letos tomu tak nebude. Myslím, že to bude trochu odlišné a na to se velmi těším."

"Bude to prostě jiné Masters a čistě osobně, možná trochu sobecky, to je možná to, co potřebuji k zisku saka," dodal McIlroy, který skončil na Masters nejlépe čtvrtý v roce 2015 a celkem si připsal pětkrát TOP 10.

Možná nejblíže vítězství byl ale už v roce 2011, kdy vedl po třech kolech a ještě v polovině toho finálového to vypadalo nadějně. Pak ale zahrál triple bogey na 10, čtyřputt do dabláče na 12 a bylo z toho kolo za 80 ran a propad na dělené 15. místo se ztrátou 10 ran na šampiona Charla Schwartzela.

A jaké budou podle McIlroye letos na Masters podmínky? "V listopadu to bude jiné. Bude zima, hřiště může být velmi dlouhé. Greeny možná nebudou tak rychlé, jako jsou obvykle v dubnu, bude záležet na vlhkosti."

"Bude už také konec roku, dva majory už budou odehrané a snad také Ryder Cup. Lidé už budou (herně) více zaběhnutí a také trochu na vlně," uzavřel McIlroy s tím, že hráči tak budou více rozehraní. Stejně tak on. 

A všichni víme, co "rozehraný" McIlroy koncem roku dokáže.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení