Golf je zpět! Fowler a Wolff vyzvou v exhibici McIlroye s DJem

McIlroy a Fowler

PGA Tour se sice rozběhne nejdříve v polovině června turnajem Charles Schwab Challenge, golfoví fanoušci ale dostanou svou dávku oblíbeného sportu mnohem dříve. Už v neděli 17. května totiž ve speciální exhibici Rory McIlroy a Dustin Johnson vyzvou Rickieho Fowlera s Matthew Wolffem. Jejich souboj přinese živě Golf Channel.

Hvězdná čtveřice se utká ve floridském Seminole Golf Clubu v akci pod názvem TaylorMade Driving Relief, jejíž výtěžek půjde na boj proti pandemii koronaviru COVID-19. Hrát se bude o 3 miliony dolarů.

Kam poputují, o tom rozhodnout jednotlivé skins game mezi oběma soupeřícími týmy. Johnson s McIlroyem budou hrát pro American Nurses Foundation, Fowler s Wolffem pro CDC Foundation.

Další milion dolarů pak dá do hry společnost Farmers Insurance, které budou moci hráči uhrát díky svým berdíkům a eaglům. Těžit z nich bude projekt Off Their Plate, který pomáhá zdravotníkům v první linii boje proti pandemii koronaviru COVID-19.

"Bylo těžké sledovat, čím si mnoho lidí muselo v posledních několika týdnech projít kvůli pandemii COVID-19. Věřím, že jim můžeme nabídnout celému světu trochu zábavy," nechal se slyšet McIlroy, který v neděli oslavil během karantény své 31. narozeniny.

První hráč světa moc dobře ví, že společně s Johnsonem budou favority celé exhibice: "S Dustinem jsme si už užili spoustu zábavy a naše hry si vyhovují, abychom mohli 17. května vybrat nějaké peníze."

Samotná akce bude samozřejmě splňovat nejpřísnější hygienická opatření, která platí nejen na Floridě, ale v celých Spojených státech, aby bylo ochráněno zdraví jak samotných hráčů, tak všech členů týmu.

Hráči budou mít samozřejmě u sebe mikrofony, aby si diváci jejich klání užili co možná nejvíce. V Česku to bude možné díky přímému přenosu stanice Golf Channel, který poběží od osmi večer do půlnoci.

V květnu by se pak mělo uskutečnit už druhé klání Tigera Woodse s Philem Mickelsonem, kterého se zúčastní hvězdy amerického fotbalu Tom Brady a Peyton Manning. Přesné detaily akce ale ještě nejsou známé.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení