Padla hranice půl milionu! Za kolik se vydražil flight Spilkové s Kornem?

Klára Spilková

Čeští golfisté už přispěli na boj s pandemií koronaviru COVID-19 skrze akci Hrajeme a pomáháme částkou 532 993 korun. A výrazný podíl na tom má Klára Spilková, která "šla" podruhé do dražby, tentokrát v páru s muzikantem Jiřím Kornem. Za možnost zahrát si s nimi na hřišti Oaks Prague zaplatili dva hráči celkem 31 500 korun.

Ty poputují, stejně jako všechny ostatní peníze vybrané v rámci akce Hrajeme a pomáháme, na účet Fondu pomoci zdravotní péči. Jen díky dlouhodobě nejlepší české golfistce se přitom vybralo 87 216 korun.

Spilková nejprve rychle prodala tři své flighty v Oaks Prague za pět tisíc. Jelikož o ně byl eminentní zájem, rozhodla se ještě jednu rundu vydražit. Za tu někdo zaplatil dokonce 40 716 korun.

A tak přišla ještě jedna akce, tentokrát ve spojení s Jiřím Kornem.  

I díky ní překročila o víkendu vybraná částka na technologický i personální rozvoj domácí zdravotní péče hranici půl milionu korun.

Charitní zdravotní péče je přitom nesmírně efektivní službou, která pomáhá nemocnicím udržovat potřebnou kapacitu lůžek pro pacienty s těžkým průběhem nemoci COVID-19.

Do akce Hrajeme a pomáháme se zapojila řada domácích nejen golfových hvězd, když většina herních balíčků už je vyprodaná. Stále si ale můžete zahrát třeba s bývalými skvělými hokejisty Martinem Strakou a Jaroslavem Špačkem, nově asistenty u národního hokejového týmu.

Pětadvacetiletá Spilková se pak už začíná chystat na návrat do Spojených států, kde by se měla v polovině července v Michiganu znovu rozběhnout LPGA, Dow Great Lakes Bay Invitational je naplánován od 15. července. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení