Šance (nejen) pro Angličany, Bílý dům vyšel vstříc PGA Tour

Lee Westwood

Nutnost podstoupit čtrnáctidenní karanténu po příjezdu do Spojených států definitivně padla pro hráče PGA Tour. Koncem minulého týdne o tom informoval Bílý dům, který umožní rychlejší zapadnutí do "bubliny" také hráčkám na LPGA.

Změna přišla jen těsně před týdny, kdy se bude v zámoří hrát nejprve WGC-FedEx St. Jude Invitational a poté také úvodní letošní major PGA Championship. Někteří hráči tak na ně mohou na poslední chvíli dorazit.

Platí to především pro Angličany Lee Westwooda a Eddieho Pepperella, kteří se v minulém týdnu zúčastnili domácího Betfred British Masters. Podle všeho novou výjimku využijí až s ohledem na PGA Championship.

Pepperell totiž na turnaj v Memphisu v tomto týdnu ani není přihlášený a Westwood stále ještě zvažuje, jestli na něj z Evropy narychlo odcestuje.

"Vím, že zrušili dvoutýdenní karanténu, ale stále se momentálně necítím na to, skočit do letadla na 12 hodin. Mám dojem, že bych v tomto týdnu nebyl ve své komfortní zóně, kdybych do Memphisu jel. Necítil bych se v pohodě hrát ten turnaj," naznačil Westwood v sobotu, že se na akci série World Golf Championships nejspíše neobjeví, i když je ve startovní listině.

Podle všeho tak stejně jako Pepperell dorazí až v příštím týdnu na hřišti TPC Harding Park, kde se bude konat PGA Championship. U obou bude stačit, když projdou klasickým testem na COVID-19 v turnajovém týdnu.

Nejde přitom pouze o ně, výjimka se vztahuje také na jejich kedíky, kouče a fyzioterapeuty. Rodinní příslušníci, včetně těch nejbližších, však mají nadále smůlu a hráči se tak budou muset obejít na turnajích bez nich.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení