Italian Open vyhrál šampion z Kaskády, kde restartoval kariéru

Ross McGowan

Dlouhých 11 let si musel Angličan Ross McGowan počkat na svůj druhý titul na European Tour v kariéře. Cesta k němu byla strastiplná, ale anglický golfista ji zvládl i díky loňskému triumfu na Kaskádě. Nyní je šampionem Italian Open, které ovládl díky birdie na poslední jamce.

McGowan patřil k velkým nadějím anglického golfu. V roce 2007 si připsal dva triumfy na Challenge Tour a o dva roky později slavil poprvé také na nejvyšší evropské sérii. Po triumfu na Madrid Masters dokonce pokukoval po účasti na Ryder Cupu! Pak ale přišel postupný pád.

Rodák z Essexu se i vinou zranění potloukal po nejrůznějších nižších sériích, na European Tour se mu totiž nedařilo dlouhodobě udržet, a zdálo se, že na vrchol se už nikdy nevrátí.

Pak ale vyrazil do Česka na Kaskádu, kde se loni hrála Challenge Tour.

McGowan si konečně došel na D+D REAL Czech Challenge pro titul, který mu předtím dvakrát ještě na Kunětické Hoře těsně unikl, když bral druhé a třetí místo. A zamířil zpět mezi evropskou elitu.

A o rok a půl později si připisuje druhý titul na European Tour v kariéře.

"Myslím, že si nyní dám pořádnou sklenku červeného vína a budu přemýšlet o tom, co mě čeká dál," usmíval se 38letý McGowan v Chervò Golf Clubu na všechny strany. Dalo se to pochopit.

Nejen že ještě před pár lety už možná v další titul na nejvyšší evropské sérii ani nedoufal, ale stejné pocity měl možná i během italského finálového kola. Do něho sice vstupoval jako jeden z lídrů společně s krajanem Lauriem Canterem, ani jednomu se však v neděli nedařilo.

"Nemohu tomu uvěřit. Dnes jsem míček trefoval opravdu hrozně, ale naštěstí mě ve hře opět udržel můj putter," zhodnotil McGowan své finálové vystoupení. K titulu mu stačilo dojít jednu ránu pod par, když Canter zahrál  v paru. Rozhodl berdíkem na poslední jamce.

Klíčová situace ale nastala na čtyřparové šestnáctce, kde byl po dvou špatných ranách v greenovém bunkeru. Z problémů se ale dostal neskutečnou třetí ranou přímo do jamky, která ho vrátila do čela pořadí.

"Rána z týčka na 16 byla šokující a druhá nebyla o moc lepší. Pak jsem ale poslal do jamky ten bunker shot a to mi dodalo víru, že ještě mám šanci. Potopit potom ten putt na osmnáctce bylo magické," jako by ještě McGowan stále nemohl uvěřit tomu, co se v neděli v Itálii stalo.

Sám by na sebe přitom před turnajem nevsadil: "Něco podobného jsem neočekával, má forma nebyla nejlepší. Cítil jsem však, že se zlepšuji, a to hlavně kolem greenů." Právě to v neděli rozhodlo o jeho vítězství.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení