Sullivanovi pandemie pomáhá. Byl jsem idiot, přiznává

Andy Sullivan

Z pandemie koronaviru COVID-19 nemá většina golfistů radost, některým ale "pomáhá". Jedním z nich je Andy Sullivan, který se dlouhé roky herně i výsledkově trápil, v posledních měsících ale opět září. Potvrzuje to i v tomto týdnu v Dubaji.

Před pěti lety byl hráčem světové špičky. V roce 2015 vyhrál na European Tour tři turnaje a ve světovém pořadí byl v TOP 30. Hrál na majorech, zúčastnil se Ryder Cupu. Pak ale přišel pád.

Sullivan začal hrát průměrný golf, ke kterému přidával podprůměrné výsledky. Loni dokonce vypadl z elitní 150 žebříčku a to samé se mu málem stalo znovu po letošní koronapauze, během které bylo pořadí zmraženo.

"Byl jsem absolutní idiot," nebere si servítky 33letý Angličan, který si ale během nucené přestávky utřídil konečně věci nejen v bagu, ale i ve své hlavě a zdá se, že se vrací ke svému nejlepšímu golfu.

Na prvním turnaji po restartu, který pro něho přišel na British Masters, skončil dělený čtvrtý. A o dva týdny později si připsal své čtvrté vítězství na okruhu, když ovládl English Championship.

Od té doby sice třikrát neprošel cutem, naposledy na zámořském RSM Classic, ale také si připsal další dvě TOP 10. I díky tomu opět stoupá světovým pořadím, když mu aktuálně patří 72. místo.

"COVID pro mě všechno změnil. Znovu jsem se začal soustředit a opět si to užívám. A také jsem začal hrát mnohem lépe. Když si to přitom užívám, tak vím, že mám nejlepší šanci nastřílet nízké skóre," přiznal po středečním kole na Golf in Dubai Championship.

Na dalším turnaji European Tour se na úvod blýskl čistou rundou za 61 ran (-11), když na hřišti Fire resortu Jumeirah zahrál jedenáct berdíků. Nepřekvapí, že se jedná o nový rekord hřiště.

Sullivan se díky tomu ujal na turnaji, na kterém měl startovat také Ondřej Lieser, vedení o dvě rány. Liesera ale do hry nepustil pozitivní test na COVID-19, a tak má on i čeští golfoví fanoušci smůlu. Přímé přenos z 2. kola startují na Golf Channelu v 8:00 a 11:00.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení