Silvestrovská kachna Lieserovi nezachutnala, užívá si času s rodinou

Ondřej Lieser

Měl být na počátku životní sezony, zatím ale vůbec neví, jak bude kvůli pokračující pandemii koronaviru vypadat. Ondřej Lieser koncem loňském roku naprosto senzačně ovládl celou sezonu Challenge Tour, čistě fakticky ale v nejhorším možném roce, kdy mu tento velký úspěch nepřináší výhody, jako jeho předchůdcům.

Místo plné karty na European Tour tak musí doufat pouze v dohodnuté starty, jejichž počet ale nyní ještě nezná. Za vše mohou zmražené statusy hráčů v loňském roce, které se přenesly do toho letošního. A tak se pro rok 2021 nepřerozdělovaly kategorie.

Přesto by se Lieser i díky dvěma vítězstvím na druhé evropské lize měl letos na několik akcí European Tour podívat. A málem se dostal na jednu už loni v prosinci, kdy dokonce odletěl k turnaji do Dubaje. Tam však měl pozitivní test na koronavirus a místo na hřiště zamířil do karantény.

"Ta situace nebyla vůbec příjemná. Odlétal jsem v sobotu s negativním testem, nicméně na letišti mi udělali test, který byl pozitivní. Neměl jsem žádné příznaky, ale samozřejmě jsem ihned nastoupil do karantény," popisuje své trampoty na Golf in Dubai Championship.

Určitou beznaděj ještě umocnil následující sled událostí: "Následně mi byly provedeny další tři testy, které byly všechny negativní. European Tour se o nás ale perfektně postarala, a dokonce se jim podařilo vyjednat mi na základě negativních testů možnost odletět domů dřív, za to jsem byl moc rád."

Konec loňského roku strávil v klidu s rodinou, což platilo i pro Vánoce, které poprvé naplno vnímala i jeho dcera Elizabeth. Jednalo se ale o pomyslný klid před bouří, kterou způsobila naše silvestrovská kachna, která poslala Liesera na všechny majory a akce WGC v roce 2021.

"Tento vtip mě moc nepobavil, protože mi volala a psala spousta lidí, kteří byli nadšení. A já jim musel vysvětlovat, že to není pravda, což mi příjemné opravdu nebylo," říká otevřeně nejlepší český golfista, kterému jsme tak nejen na Silvestra, ale prakticky po celý leden trochu zavařili.

Ale i on se na tom všem snaží najít s úsměvem něco pozitivního: "Manželka pro odlehčení všem říkala, že je to vlastně fajn, protože předchozí vtípek na můj účet byl ohledně mé účasti na Olympiádě a teď se z toho vtipu se stává realita... Takže kdo ví, co přinese tato legrácka."

Začátek roku pak Lieser tráví vlastním tréninkem a přípravou celé sezony, se kterou mu pomáhá jeho hlavní partner Golf Geum Technology. Problém je, že zatím není co plánovat.

European Tour slibovala, že s odhalením kalendáře pro rok 2021 vypíše i turnaje, na které dostane pozvánky pět nejlepších hráčů loňského ročníku Challenge Tour. Na to ale zatím nedošlo. Navíc není jisté, jaké turnaje se budou hrát. Ten z úvodu března v Ománu už byl opět zrušen.

"Moc toho zatím nevíme, protože dost záleží na covidové situaci. Ale podle kalendáře by mělo být turnajů dost. Rád bych navázal na předchozí úspěšnou sezónu," věří v dostatek herních příležitostí Ondřej Lieser, který tak nepodceňuje přípravu: "Snažím se udržet dobrý pocit ze švihu, který mám už několik posledních let. Určitě se nechystám nic měnit. Začal jsem po letech také cvičit, tak snad mi vydrží i to (smích). A jsem také rád, že si ještě užiji nějaký ten čas rodinu, protože až sezóna konečně začne naplno, moc doma nebudu."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení