Evropa se chystá na americké peklo: Musíme to přijmout

Ryder Cup USA

Domácí prostředí je v Ryder Cupu nespornou výhodou. Naposledy to poznali to favorizovaní Američané před třemi lety v Le Golf National a zažili to už mnohokrát Evropané na americké půdě, kde v minulosti čelili někdy až nenávisti místních fanoušků. A na bouřlivé prostředí, které je nepochybně čeká i zanedlouho ve Whistling Straits, se snaží připravit už nyní.

Prozradil to Angličan Tommy Fleetwood, který před třemi v Paříži jako nováček zářil a s Francescem Molinarim vytvořil nezapomenutelný pár ve čtyřhrách. Za dva týdny ve Wisconsinu ale zažije poprvé, jaké je to hrát Ryder Cup na americké půdě.

Kromě hřiště šitého na míru Američanům, na kterém domácí tým před Ryder Cupem jistě stráví mnohem déle času než Evropané, tak Fleetwood bude poprvé čelit divokosti amerických fanoušků.

"Už jsem slyšel vyprávění od lidí jako jsou Poults (Ian Poulter), Lee (Westwood) nebo Paul Casey, kteří už to několikrát zažili," uvedl Fleetwood po druhém kole právě probíhajícího BMW PGA Championship ve Wentworthu, po které bude oznámena konečná nominace do týmu Evropy, v němž má Fleetwood jako jeden z pěti hráčů už své místo jisté.

"Všichni říkají totéž, musíte to přijmout. Musíte si to svým způsobem užívat. Jedině tak se vám v té atmosféře může dařit. Nemůžu se dočkat, až uvidím, jak to bude probíhat," řekl Fleetwood.

"Budu tam se svými jedenácti spoluhráči, kapitánem, jeho asistenty a celým podpůrným týmem. Staneme se tam jednou rodinou a jsem opravdu nadšený, že to bude s novou skupinou kluků," poukázal Fleetwood na velký počet nováčků, kteří v týmu pravděpodobně budou.

I proto bude oblíbený Angličan minimálně v mentální rovině důležitou postavou v týmu, byť má na kontě pouze jedinou účast v Ryder Cupu.

"Chtěl bych, aby se můj spoluhráč cítil pohodlně a mohl hrát svůj nejlepší golf. Jsem zvědavý, jak nás poskládají do dvojic a jak se dáme dohromady jako celý tým. Se všemi kluky si opravdu rozumím."

"A také bych si rád myslel, že každý bude v pohodě s tím, že bude hrát se mnou. Ale uvidíme. Ať se stane cokoliv, dáme do toho všechno," dodal Fleetwood.

Z loňska odložený Ryder Cup se hraje od 24. do 26. září a živě ho českým fanouškům zprostředkuje stanice Golf Channel.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení