Koepka je pro Ryder Cup fit, ale může být "osinou v zadku"

Brooks Koepka

Steve Stricker už nemusí hledat třináctého hráče poté, co Brooks Koepka oznámil, že je zdravotně fit a schopen nastoupit v Ryder Cup. Těžko ale říct, nakolik kapitána týmu USA "nadchlo" Koepkovo přiznání, že mu týmový formát nesedí. Vysloužil si za to i kritiku od bývalé kapitána rydercupového týmu USA Paula Azingera.

Nad startem Koepky v nadcházejícím duelu proti týmu Evropy ve Whistling Straits visel otazník, protože devátý hráč světa před necelými dvěma týdny odstoupil ve třetím kole turnaje Tour Championship poté, co trefil holí kořen stromu a zranil si ruku.

"Budu hrát. Jsem připraven. Cítím se už dobře, rehabilituji a dělám všechno, abych byl na Ryder Cup stoprocentně připravený," oznámil Koepka.

Původní obavy, že došlo dokonce ke zlomenině zápěstí se naštěstí pro Koepku i americký tým nepotvrdili. "Byl jsem i na magnetické rezonanci, která nějaké věci odhalila, ale nic vážného. Stačil klid, nějaký led, rehabilitace a masáže a můžu jít zase na to. Kapitán i jeho asistenti věděli o každém mém kroku a léčení. A vědí, že jsem připraven," vzkázal Koepka.

Mezitím si ale naběhl a nahrál kritikům, když se nepříliš nadšeně vyjádřil o svém vztahu k Ryder Cupu. Mluvil o tom, že rydercupový týden je hektický a zvláštní, že zcela vybočuje z jeho obvyklé rutiny.

Tím si vysloužil kritiku ze strany bývalé kapitána týmu USA Paula Azingera, který dovedl Američany k výhře nad evropským výběrem Nicka Falda v roce 2008.

"Brooks patří mezi nejupřímnější lidi, co existují. Ale pokud nechce být v týmu, měl by to říct na rovinu. Jestli nemá Ryder Cup rád, měl by se vzdát svého místa ve prospěch lidí, kteří Ryder Cup milují. Měl by zvážit, jestli tam opravdu chce bát, nebo ne," reagoval docela tvrdě Azinger.

A vyjádřil se i k poněkud "třaskavému" vztahu právě mezi Koepkou a Brysonem DeChambeauem. Vyzval oba hráče, aby svou vzájemnou nevraživost během rydercupového týdne odložili oba hráči stranou.

Nicméně připustil, že to problém být může. "Na prvním místě je práce ve prospěch týmu Spojených států, ale také se klidně mohou stát osinou v zadku," varoval Azinger před možným rozklížením týmu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení