Když to tam takhle padá, tak je to prdel, září štěstím Mrůzek

Filip Mrůzek

Prožívá báječné období. A to jak na hřišti, tak mimo něj. Filip Mrůzek si o víkendu zajistil alespoň základní kartu na Challenge Tour pro příští sezonu, u toho ale skončit nehodlá. Aktuální formu by chtěl využít k ještě větším věcem.

Když se v jednu chvíli v neděli posunul na italském Terre dei Consoli Open už na druhé místo, zdálo se, že senzační výsledek je na cestě. Pak sice přišlo lehké zaváhání, ale i tak - dělené 15. místo je nejlepší český výsledek na Challenge Tour za posledních 20 let.

Mrůzek má ale formu od červencového podpisu smlouvy s Relmostem, která mu zajišťuje starty na turnajích Challenge Tour, konstantně dobrou. Že je v pohodě potvrdil už před dvěma týdny na Kaskádě, kde ovládl Grand Finále Czech PGA Tour.

"Už na Kaskádě jsem hrál super golf. Když jsem byl po patnácti jamkách prvního kola osm ran pod par, tak jsem si řekl, že by to mohl být dobrý turnaj," usmívá se při stále ještě čerstvých vzpomínkách. Byl.

U Brna nakonec ve finálovém kole udolal i Stanislava Matuše: "Hrál jsem skvěle z týčka po green, tam jsem skoro nechyboval. A když už ano, tak jsem byl stejně na greenu v regulaci a zahrál dva putty."

"V Itálii to pokračovalo. Jenom mi tam v prvních třech kolech nepadaly tolik putty. Ve třetím kole jsem pak byl nějak úplně mimo, možná jsem zbytečně moc chtěl," popisuje začátek posledního turnaje

V jeho závěru však talentovaný český profesionál doslova explodoval.

"Zahrát úvodní devítku za 29, tedy sedm pod, to nečekáte. Pak jsem sice zahrál dabláče, když jsem trefil dvě vody, a přidal dvě bogey na těžkých čtyřparech, ale vše jsem zakončil dvěma birdie, takže spokojenost," řekl k finále za 67 ran.

Díky tomu se posunul na celkové skóre -7 a dělené patnácté místo. O dvě rány pak překonal svůj nejlepší výsledek na jednu devítku. Především ale sedm birdie v řadě na takovém turnaji je něco, co jen tak nezažijete.

"Když dáte tři v řadě, tak si říkáte, že to se stává. Když ale pak přišly další dvě, tak už jsem trochu nevěřil. Ale řekl jsem si, že třeba padnou ještě další dvě. A padly," kroutí Mrůzek stále ještě tak trochu nevěřícně hlavou.

Všech sedm berdíků přišlo po skvělých ranách do greenu. Začal dvojputtem na krátkém čtyřparu poté, co skončil drivem na greenu, a pak už si skvěle přihrával železy. Nejdelší putt do birdie byl z pěti metrů!

"Pořád jsem byl u tyče. Když to tam takhle padá, tak... Je to prdel, no. Je to prostě dobrý," popsal své pocity skvěle naložený Mrůzek.

(Ne)jistota pro příští rok

Mrůzek se v pořadí Road to Oman posunul na 136. příčku, která mu zajišťuje pro příští sezonu kartu kategorie 17 pro hráče od 120. do 150. místa ve finančním žebříčku.

"Ta kategorie je úplně poslední, zajistila by mi možná jeden nebo dva turnaje. Na to se spoléhat nemohu, takže to neberu ani jako nějaký základ pro zbytek q-school," říká Mrůzek otevřeně.

Ještě možná ale dostane šanci si polepšit na předposledním turnaji ve Spojených arabských emirátech, kam se mu zastupující společnost Relmost snaží získat na poslední chvíli pozvánku.

"Kdybych tu možnost dostal, tak bych byl měl velkou radost a dal bych do toho turnaje všechno. Trochu se ale bojím, že už mám smolíka a že tam startovat nebudu," nechce si dělat plané naděje.

Soustředit se tak v závěru roku chce hlavně na q-school, ve které už postoupil do 2. fáze. Ta je na programu ve Španělsku začátkem listopadu, ještě před tím si střihne domácí turnaj o milion korun na Zbraslavi.

A hlavně doufá, že aktuální slunečné období bude pokračovat: "Když má člověk klid doma s rodinou a k tomu skvělou přítelkyni, tak jde všechno mnohem snáz. Snad to ještě neskončí, momentálně jsem hodně spokojený."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení