Klára Spilková vstupuje do bitvy o kartu na LPGA

Klára Spilková

Klára Spilková odehrála letos devět turnajů zámořské LPGA, ale pouze dvakrát se dokázala dostat do první dvacítky. A tak čeká 26letou českou profesionálku bitva o kartu v Q-Series na příští sezonu LPGA. Startuje už ve čtvrtek 2. 12. v Alabamě.

Maximem Spilkové v letošním roce bylo 12. místo hned ve svém prvním startu na turnaji Lotte Championship na Havaji. A protože v konečném účtování jí chyběly body, čeká ji boj o kartu na příští sezonu.

"Do Alabamy jsme dorazily v neděli. Absolvovala jsem tréninková kola na obou hřištích, kterých se bude Q-Series hrát. V úterý a ve středu už to byly jen cvičné devítky. Ráno se dokonce kvůli mrazu posouvaly starty, ale přes den je krásně, kolem dvaceti stupňů," popsala Spilková svůj program i podmínky.

"Hřiště mi připomínají Pinehurst, kde už jsem Q-Series hrála, a moc se mi líbí. Zvykám si na docela rychlé a obrovské greeny. Kolem nich je to kvůli bermudské trávě poměrně náročné," přidala 26letá hráčka další komentář.

První část turnaje na čtyři kola se odehraje na hřištích Crossing a Falls v Magnolia Drove Gof Clubu ve městě Mobile. Po čtyřech kolech se stanoví cut, který určí postupující do druhé části. Ta se uskuteční od 9. do 12. prosince na Highland Oaks GC. Celkem golfistky odehrají osm kol a 144 jamek na rány.

"Hřiště Falls se mi zdá techničtější, má boulovaté greeny a každý s třemi patry. Crossing je hodně otevřené a greeny má rovnější," doplnila Spilková, která vyrazí na hřiště v doprovodu staronové caddie Moniky Tauchen.

V Q-Series hraje 111 hráček a jsou mezi nimi i dvě poslední vítězky turnaje Tipsport Czech Ladies Open a zároveň i sezon Ladies European Tour 2020 a 2021 Emily Kristine Pedersen a Atthaya Thititkul.

Karty na LPGA získá 45 nejlepších (včetně děleného 45. místa) po osmi odehraných kolech. Hráčky, které dokončí první část Q-Series, ale nepostoupí do druhé, získají karty na Symetra Tour 2022.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení