Gál už nemusí brát prášky proti bolesti: Mé výkony jsou konzistentnější

Petr Gál

Prožívá dobrý golfový rok, sám však moc dobře ví, že tomu ještě něco chybí. To se ale může změnit v listopadu ve Španělsku, kam se Petr Gál vydá letos jako čtvrtý Čech zkusit štěstí v druhé a snad i finálové fázi q-school European Tour.

Do druhé fáze postoupil golfový profesionál z Brna v minulém týdnu, když obsadil v italském Bogognu dělenou osmnáctou příčku. Připojil se tak k Filipu Mrůzkovi, Janu Cafourkovi a Stanislavu Matušovi.

Gál jen potvrdil zlepšující se formu. Během celého roku zahrál několik povedených výsledků, týden před první fází kvalifikační školy pak uspěl i na Grand Finále Czech PGA Tour na Kaskádě.

"První kolo na Kaskádě nebylo úplně ideální, ale pak jsem to naštěstí stáhnul a skončil třetí za Filipem a Standou, se kterými jsem šel i ve finálovém flightu. Byl to dobrý turnaj," potvrzuje.

Sám cítil, že na dobrý výsledek má: "Formu jsem cítil už na Czech Masters, kde to bohužel nevyšlo. Před Kaskádou jsem byl čtrnáct dní v Brně, kde jsem hodně dřel, abych měl na závěr sezony natrénováno."

To, zdá se, má.

Díky sponzorským pozvánkám sice každý rok startuje na řadě evropských akcích ať už v rámci European Tour, nebo hlavně Challenge Tour, nyní však stále žije šance, že od příští sezony by mohl hrát díky uhrané kartě.

Dobré kroky

První krok k tomu udělal v Bogognu, kde se sice podle vlastních slov trochu trápil s puttováním, když greeny nedosahovaly kvalit třeba těch z Kaskády, ale vyrovnanou hrou si došel pro postup.

"V prvním kole mě hodně podržel kedík. Provedli jsme i nějaké změny v přípravě před kolem, což se ukázalo jako dobré kroky," prozradil Gál, který se v druhém kole trochu pral s větrem a vrátil se na celkový par.

Rozhodit se ale nenechal. Ve zbývajících dvou kolech skončil pokaždé pod parem, v obou případech zahrál eagle na pětiparové trojce a ve finálovém kole byl dokonce po třinácti jamkách na skóre mínus šest.

"První devítka byla raketová a to jsem ještě neproměnil nějaké šance. Na druhé devítce jsem ještě na prvním pětiparu zahrál birdie, na druhém mě ale kedík přesvědčil, abych hrál driver místo hybridu, když mi to tak lepí, což se neukázalo jako dobrá varianta. Naštěstí jsem zachránil alespoň bogey," popisuje lehký začátek trablů.

Celkem poztrácel v závěru finálového kola čtyři rány, mrzet ho to nemuselo: "Na posledních třech jamkách přišla i trochu nervozita, ale stačilo to. Na závěrečné jamce mi však dvaceticentimetrový putt do paru přišel jako nalejvaný desetimetrák. Naštěstí jsem ho dal."

A tak může dál snít svůj sen o kartě ať už na Challenge Tour, nebo třeba i European Tour. Ve Španělsku to bude jako každý rok loterie.

Gál se už nemůže dočkat.

"Byl to super pocit. Postoupit z první fáze q-school se mi podařilo poprvé. Předtím to vždy o kousek, ránu dvě nevyšlo. Okamžitě jsem ale zavolal trenérovi, protože hra úplně ideální nebyla," přiznává český profík, který si ještě v příštím týdnu střihne milionový turnaj na Zbraslavi.

Bolest je pryč

Pak už ale bude vše směřovat k druhé fázi q-school. Jaká to změna oproti loňské sezoně, kterou musel předčasně ukončit kvůli problémům se zády.

"V posledních dvou letech jsem na tu bolest zad dost trpěl. V úvodu letošní sezony to sice nebylo úplně ono, ale pak si vše začalo sedat. Několikrát to bylo o ránu. Těší mě, že letos hraji konsistentněji, nedělám tolik chyb, ale pořád to nestačí," ví moc dobře Gál.

Je však rozhodnutý to změnit: "Musím zabrat, abych dával více cutů a hrál častěji o umístění. Jsem ale hlavně rád, že letos vydržela záda. Rok v kuse jsem musel brát prášky na bolest, ale už nemusím. To beru jako velkou výhru, snad se mi to nevrátí."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení