Z Čechů vstoupil do turnaje PGT v Haugschlagu nejlépe Cafourek

Jan Cafourek

Úvodní kolo Haugschlag NÖ Open nevyšlo českým hráčům podle představ. Na pro Čechy oblíbeném hřišti se dostal na Pro Golf Tour pod par ve středu jako jediný Jan Cafourek, který je se skóre -2 na děleném 23. místě. Další čtyři Češi došli v plusových číslech.

Cafourek má po jednom vítězství na úvod sezony v Egyptě aktuální ročník Pro Golf Tour skvěle rozehraný. V pořadí Order of Merit je po pěti odehraných turnajích na pátém místě, pět nejlepších hráčů se přitom na konci sezony může těšit na kartu na Challenge Tour.

Sezona už je přitom skoro v polovině. Momentálně je na Pro Golf Tour letos naplánováno čtrnáct turnajů, když ten v Haugschlagu je šestým z nich. Cafourek jako vítěz turnaje z roku 2019 přitom věří v zisk dalších bodů do žebříčku. Ale bude muset přidat.

V prvním kole se totiž dostal jen dvě rány pod par, což sice stačí na místa zaručující postup cutem, ale to je na tomto hřišti z českého pohledu málo. Na TOP 10 ztrácí Cafourek dvě rány.

Středeční rundu začal na druhé devítce a po berdících na jamkách 12 a 13 byl rychle dvě rány pod parem. Dokonce na mínus tři se dostal díky dalšímu birdie na trojce, ale to bylo bohužel vše.

V závěru kola si navíc připsal jediné bogey dne na osmičce, což znamenalo návrat na dvě rány pod par. Poslední jamka na tom už nic nezměnila, a tak je český hráč po prvním kole ve třetí desítce.

Z jeho čtyř krajanů ve startovním poli mají nejblíže ke cutu Šimon Zach a Michal Pospíšil, kteří jsou se skóre +1 na děleném 74. místě, dvě rány za průběžnou hranicí cutu. O ránu hůře je na tom Aleš Kořínek (T90) a o dvě Jiří Vik (T108). Ve vedení turnaje je Francouz Henry Simpson (-7).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení