Španělé stojí za Garciou, jiní naopak požadují vyšší trest

Sergio Garcia

Zkratovité jednání Sergia Garcii, který během turnaje Saudi International poničil pět greenů a choval se jako smyslů zbavený v písečné překážce, podle všeho zůstane bez další dohry. Řada hráčů a fanoušků s tím ale nesouhlasí a požadují stopku na další turnaje.

Asi víte, co se v minulém týdnu v Royal Greens Golf & Country Clubu dělo, ale pouze pro připomenutí - Sergio Garcia během třetího kola poničil v návalu vzteku celkem pět greenů, za což byl následně diskvalifikován.

Televizní záběry pak odhalily, že už o den dříve se nechoval zrovna slušně ani v bunkerech. Žádná další penalizace mu ale podle všeho nehrozí, pro European Tour je vše Garciovou omluvou a diskvalifikací uzavřeno.

"Incident skončil," uvedl šéf European Tour Keith Pelley. "Vyřešili jsme to. Sergio se hráčům omluvil a my jdeme dál," dodal.

S tím se ale nechtějí smířit někteří hráči. Veřejně na Twitteru se vyjádřil třeba Bob Estes, čtyřnásobný šampion PGA Tour a dnes hráč veteránské PGA Tour Champions. Podle něj by si Garcia zasloužil vyšší trest.

"Jeden vážně poškozený green si zaslouží pokutu a diskvalifikaci. Více poškozených greenů si ale zaslouží mnohem větší pokutu a potrestání. Myslím, že více hráčů z okruhu a obecně golfistů by souhlasilo," napsal 53letý Američan v jedné z reakcí na sociální síti.

Jednu z jeho poznámek "retweetnul" také Sir Nick Faldo, který podle všeho také nemohl uvěřit tomu, jak se Garcia během turnaje, kam navíc dorazil jako jedna z mnoha velmi dobře zaplacených hvězd, choval.

"Viděl jsem zblízka hrát Sergia Garciu na mnoha Pro-Amech. Otřesná etiketa, žádný respekt ke golfovému hřišti nebo členům," podělil se o svou osobní zkušenost s Garciou golfový kouč Brendan Moriarty, na jehož Tweet Faldo také ostatní upozornil.

Pokud však má vítěz Masters z roku 2017 někde zastání, je to v jeho rodném Španělsku. Tam je logicky uctíván, je jedním z golfových bohů. A tak jsou jak fanoušci, tak golfisté k jeho prohřešku shovívavější.

Veřejně byl na Twitteru dotázán třeba Gonzalo Fdez-Castaňo, zda by měl být Garcia dodatečně potrestán. "Ne, nevěřím tomu. Byl diskvalifikován a pravděpodobně i pokutován. To stačí," myslí si španělský profík.

Na Garciovu stranu se přiklonil i Francouz Mike Lorenzo-Vera, podle všeho jeho velký fanoušek: "Snad (potrestán) nebude! Je to jen člověk, který byl na***ný! Omluvil se a byl diskvalifikován. Konec! Ten kluk je legenda! Všichni ho potřebujeme! (A vy dokonalí... jděte do pekla!!!)"

Jen pro připomenutí, posledním známým profíkem, který byl potrestán za nevhodné chování, byl Simon Dyson. Angličan byl diskvalifikován z BMW Masters 2013, dostal pokutu 30 000 liber a dvouměsíční zákaz startu za něco, co je dnes již povoleno. Za opravu stop po spikách na greenu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení