Spilková jet leg nemá, muži jsou příjemná změna

Klára Spilková

Tak a je to tady. Klára Spilková vstupuje do své první sezony coby stálá členka nejslavnější ženské golfové série LPGA. Turnaj ISPS Handa Vic Open pro ni však nový není, startovala zde už loni, tehdy se zde ale ještě spolu s mužským turnajem hrála Ladies European Tour.

Tu pro letošní rok nahradila ženská první liga, tedy zámořská LPGA. Ta oficiálně vypukla už v polovině ledna floridským Turnajem šampionek, až nyní se ale bude hrát s plným startovním polem 156 hráček. A jednou z nich bude i Spilková, která získala kartu v loňské kvalifikační škole.

"Moc se těším a před startem se cítím velmi dobře. Obě hřiště jsou v krásném stavu, na obou jsem trénovala. Hodně tu fouká, ale to k Austrálii patří," uvedla 24letá golfistka a jedna z osmnácti nových hráček na okruhu LPGA na tomto "úvodním" turnaji sezony.

Zvláštností ISPS Handa Vic Open je souhra s muži, kteří absolvují svůj turnaj European Tour na stejných hřištích a o stejné prize money, které činí 1,1 milionu dolarů na každý z turnajů. Hrát se bude na dvou hřištích 13th Beach Golf Clubu v Barwon Heads jižně od Melbourne.

"To, že hrajeme společně s muži, znamená také přeplněné cvičné plochy, ale je to příjemná změna a zajímavý začátek sezony," říká Spilková, kterou čekají hřiště Beach (5925 metrů, par 72) a Creek (6010 metrů, par 73).

Obě hřiště byla pro letošek ženám prodloužena, Creek o 281 metrů a Beach o 226. S dvěma cuty (po druhém kole pro 65 hráček a po třetím kole pro 35) se víkendové dění odehraje už výhradně na Beach Course.

To mělo ještě loni také par 73, ale nyní je 14. jamka změněna z paru 5 na par 4 o délce 368 metrů. Greeny budou mít rychlost 10,5 stopy. Dalším specifikem je udávání vzdáleností v metrech, u LPGA nezvyklé, ale pro českou hráčku vítané.

Klára startuje do prvního kola na hřišti Creek v pravé poledne místního času (2:00 SEČ). Náročné přelety posledních týdnů, nejprve z Prahy do americké Sarasoty, kde se usadila, a odtud pak do Austrálie, na sobě již zkušená profesionálka nepociťuje.

"Oproti Americe je tu sice rozdíl šestnácti hodin, ale jako bych žádný jet lag neměla. Vychytala jsem to parádně a spím," dodala nejlepší česká golfistka, za níž z Prahy přiletěl stálý kedík Martin Konečný,

Mezi dámské hvězdy letošního ročníku patří domácí Minjee Lee, světová sedmička a dvojnásobná vítězka turnaje, a dále například Angličanky Georgia Hallová, Charley Hullová a Mel Reidová. Hrají rovněž legendy, Angličanka Laura Daviesová a také Australanka Karrie Webbová.

Chybějí na poslední chvíli odhlášená světová devítka Kanaďanka Brooke Hendersonová i nejlepší tři Američanky světového žebříčku, Lexi Thompsonová a Jessica i Nelly Kordovy, jež se chystají až na následující Women´s Australian Open, kde bude Klára Spilková rovněž hrát.

Nyní je ale na programu ISPS Handa Vic Open, které budete moci i se Spilkovou sledovat exkluzivně na obrazovkách stanice Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek od 5:00, v sobotu od 3:00 a v neděli už od 2:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení