USGA couvla: Thomas opravdu žádnou schůzku nezrušil

Justin Thomas

USGA vzala zpět své sobotní prohlášení, že Justin Thomas zrušil každé setkání, ve kterých měly obě strany diskutovat nad novými Pravidly golfu. Thomas se proti tomu ostře ohradil s tím, že žádná schůzka naplánována nebyla.

USGA také vyčetl, že ho staví před fanoušky do špatného světla. Oddělení komunikace americké zastřešující golfové organizace pak zařadilo zpátečku a dalo Thomasovi zapravdu.

"Po dalších přímých rozhovorech s Justinem Thomasem si uvědomujeme, že se nevyhýbal diskusím s USGA, ani nezrušil žádné schůzky. Oceňujeme názory jeho i všech dalších hráčů a jsme připraveni k produktivnímu dialogu, jak se golfový svět přizpůsobuje modernizovaným pravidlům," napsala USGA.

Je to tedy zjevný krok zpět od sobotního tvrzení na Twitteru, ve kterém USGA Thomase označila a pravila: "Musíme si promluvit. Zrušil jste všechny schůzky, které jsme s vámi měli naplánované. Budeme to zkoušet dál. Nechceme nic jiného než si s vám sednout."

Podle toho, co naznačuje úterní vyjádření USGA na Twitteru, zřejmě již nějaké "další přímé rozhovory" mezi asociací a světovou čtyřkou již tento týden proběhly.

"Nedorozumnění" mezi Thomasem a USGA je součástí rostoucí vlny nespokojenosti hráčů s novinkami v Pravidlech. Na druhou stranu k ní dochází s tím, jak jsou hráči s novinkami konfrontování v turnajovém režimu. Často už v podobě trestu nebo rovnou diskvalifikace.

Proto zaznívá i kritika směrem k nespokojeným hráčům. Argument zní tak, že měli možnost se na změnách podílet, ale z valné většiny ji nevyužili a protestují až teď, když jsou nová Pravidla golfu v platnosti.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení