Kaskáda na týden změnila svůj par, kdo vyhraje pivo na rok?

12 na Kaskádě

Nestává se příliš často, aby se na turnajích Challenge Tour hrálo ze žlutých odpališť. Na Kaskádě k tomu v tomto týdnu ale na jedné jamce dojde. Hráčům to ale situaci rozhodně neulehčí, spíše naopak. Ze skórovacího pětiparu se totiž stane těžší čtyyřpar a celkový par hřiště tak byl ponížen z tradičních 72 na 71 ran.

Ano, bavíme se o třetí jamce na devítce Dřevěná, respektive 12 v rámci tradičního turnajového nastavení Kamenná-Dřevěná. Tedy jamce, kde birdie je obvykle birdie nutností. Tak tomu ale v tomto týdnu nebude.

Profesionálové i nejlepší amatéři totiž tuto jamku obvykle hrají jako 478 metrů dlouhý pětipar. V rámci D+D REAL Czech Challenge ale vyrazí na žlutá odpaliště, ze kterých to je do jamky 453 metrů.

A to už je na čtyřpar slušná porce. 

Není se ale co divit, že organizátoři turnaje ve spolupráci s Challenge Tour zakročili ke změně paru jamky a tím pádem i celého hřiště. Pro hráče bude skutečnou výzvou, a nikoliv jednohubkou a šancí na eagle.

Letos se už na Kaskádě hrál první turnaj domácí Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour a nejlepších deset hráčů zahrálo tuto jamku v součtu za tři kola za -16. Zaznamenali 16 birdie jen dvě bogey a Filip Jakubčík, který bude hrát i v tomto týdnu, dokonce zahrál eagle.

A to se bavíme "jen" o amatérech. Když se na Kaskádě hrálo loni na podzim finále Moneta Czech PGA Tour, nejlepší tři hráči, kterými byli Ondřej Lieser, Filip Mrůzek a Michal Pospíšil, zapsali za tři kola osm birdie!

Je tak otázkou, co by s jamkou v takové podobě udělala evropská špička...

Ti nejlepší, kteří se na turnaji Challenge Tour probojují do víkendu, pak právě na této jamce budou bojovat o pivo na rok od partnera turnaje Pilsner Urquell, které získá hráč s nejdelším drivem ve finálovém kole.

Osmý ročník turnaje D+D REAL Czech Challenge, který se hraje premiérově na brněnské Kaskádě, proběhne od 23. do 26. května a zúčastní se ho 14 českých a 2 slovenští golfisté. Vstupné je zdarma. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení