Uvedl šnek DeChambeau kola do pohybu? Něco se prý stane

Bryson DeChambeau

Zdá se, že poslední mediálně propíraný případ pomalé hry, uvedl kola do pohybu dříve, než bylo v plánu. Bryson DeChambeau tak nechtěně udělal golfu dobrou službu, když svým do očí bijícím šnečím tempem během The Northern Trust přinutil odpovědné organizace jednat.

Ve druhém kole prvního turnaje play off FedEx Cupu se DeChambeau připravoval přes dvě minuty na třímetrový putt, který stejně nedal. Později dokonce tři minuty na 65metrovou ránu wedgí do greenu.

Videa z těchto momentů se stala virálními a Američan se dostal pod palbu kritiky ze všech stran. Nikoliv poprvé. Jeho původní reakce byla bez špetky sebereflexe, čímž DeChambeau jen přilil olej do ohně. Pak mu to došlo, nebo zapracoval jeho PR tým, to nevíme, ale omluvil se.

Nicméně věci se mezitím daly do pohybu, protože už nejen hráči a diváci u televize si uvědomují, že situace už není dlouhodobě udržitelná.

Zareagovala i PGA Tour, která podle vyjádření svého šéfa operací Tylera Dennise aktuálně vylepšuje pomocí technologie ShotLink monitoring flightů po hřišti a zkoumá, zda tak nesledovat i jednotlivé hráče.

Poradní orgán hráčů PGA Tour (PAC) měl v plánu zabývat se pomalým tempem hry až na konci roku, poslední události ale uvedly kola do pohybu dříve. A tak se na pravidelném setkání před BMW Championship točila valná většina diskuse kolem možných změn politiky PGA Tour v přístupu k pomalé hře už nyní.

"Myslím, že všichni na PGA Tour jsme na jedné lodi, aby se v tom něco dělalo. Prostě jen zatím neznáme ten správný způsob. Tour má spoustu nápadů a hráči také. Myslím, že je potřeba udělat něco s tím, s tím všichni souhlasí, jen jsme k tomu ještě nedospěli," pravil předseda PAC Kevin Kisner.

Naznačil tak, že téma je na nějaký rychlý postup stále velmi citlivé pro všechny strany. Nicméně poslední události, které má DeChambeau na svědomí, způsobily, že situace je na bodu zlomu.

"Myslím, že po minulém týdnu získala Tour i samotný golf negativní obraz založený na pomalém tempu hry, a to zejména na sociálních sítích, a je třeba s tím něco udělat," uvedl další člen PAC Jon Rahm, který se účastnil úterního zasedání v Medinah.

"Jsme mnohem blíž ke změnám než minulý týden. Pro jednoho hráče to byl sice špatný týden, ale bylo to nutné pro golf samotný," prohlásil Rahm a měl evidentně na mysli DeChambeaua.

Postup PGA Tour při zavádění potenciálních změn zůstává neměnný, to znamená, že jakékoliv návrhy musí nejprve PAC předložit radě Tour. Podle Kisnera bude PAC projednávat další kroky proti pomalé hře na podzim.

To znamená, že než se něco opravdu zavede do praxe či to bude mít rovnou odraz v pravidlech, ještě chvíli potrvá. "Ale na sto procent se něco stane," dodal Kisner.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení