Ryder Cup bez fanoušků nemá smysl, myslí si Koepka

Brooks Koepka

Ve vzduchu se stále vznáší varianta letošního Ryder Cupu bez přítomnosti fanoušků. Podle jednoho z nejlepších amerických golfistů ale podobný krok nemá smysl a sám by podobnou golfovou bitvu mezi USA a Evropou vlastně ani podstoupit nechtěl.

Letošní Ryder Cup se má hrát v původním termínu od 25. do 27. září ve Whistling Straits. Už nyní je jisté, že se bez fanoušků odehrají minimálně úvodní čtyři turnaje PGA Tour, která se restartuje v polovině června. 

Jaká bude situace ohledně celosvětové pandemie koronaviru COVID-19 koncem září je ve hvězdách. Je však jasné, že ohledně jedné z největších sportovních akcí roku, na kterou se chystají tisíce fanoušků nejen z Evropy, bude obtížné vyhovět všem nařízením a opatřením.

Ta jsou navíc v každé zemi trochu jiná.

"Osobně bych bez fanoušků hrát nechtěl. Nevidím v tom žádný smysl," řekl Koepka pro úterní Golf Central.

Mezi hráči je přitom podobný postoj většinový, obdobně se v minulosti vyjádřil mimo jiné Rory McIlroy: "Pokud by došlo na to, že se mají rozhodnout mezi neuskutečněním Ryder Cupu a Ryder Cupem bez fanoušků, hlasoval bych pro odložení o rok."

Co se týče organizátorů, je však pochopitelné, že chtějí prestižní golfovou akci uspořádat stůj co stůj. Jde o obrovské peníze a směrem k letošnímu roku už jich bylo hodně utraceno. Prodloužení o rok by hodně bolelo.

Možná i proto se oba týmy snaží chovat, jako by nic. V minulém týdnu Pádraig Harrington vtipně oznámil svého druhého asistenta, kterým se stal Luke Donald, a nyní oznámili další dva asistenty Američané.

Kapitán pro letošek domácího výběru Steve Stricker si vybral do týmu Davise Lova III a Zacha Johnsona, kteří tak doplnili již dříve prezentovaného Jima Furyka.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení