USGA letos ruší všechny své kvalifikace, i ty pro US Open

US Open

Tisíce golfistů, kteří chtěli letos udělat díru do světa nejen na US Open, si musí nechat zajít chuť. Kvůli pandemii koronaviru COVID-19 se organizace USGA rozhodla zrušit své letošní kvalifikace, a to pro všechny své čtyři zbývající šampionáty, které uspořádá.

Již dříve USGA oznámila, že ruší šest svých tradičních turnajů. Nyní musela oznámit, že se neuskuteční další čtyři, a to US Mid-Amateur, Women's Mid-Amateur, Senior Amateur a Senior Women's Amateur. 

V kalendáři Golfové asociace Spojených států tak pro letošek zůstávají jen čtyři stěžejní akce. Tou hlavní je US Open ve Winged Foot, dále pak US Women's Open, US Amateur a US Women's Amateur.

Z důvodu bezpečnosti se však hráči nebudou moci na turnaje kvalifikovat skrze tradiční kvalifikační turnaje. Hráči a hráčky tak do nich budou nasazeni přímo podle předem daných kritérií.

"Asi si dovedete představit, že se pro nás jednalo o velmi těžké rozhodnutí, jelikož možnost kvalifikovat se je základním kamenem šampionátů USGA," řekl její ředitel pro šampionáty John Bodenhamer.

Ten moc dobře ví, že se pro jeden rok musí jeho organizace vzdát toho, čím se dlouhodobě pyšní a co oceňují i hráči: "Jsme hrdí na fakt, že tisíce hráčů obvykle žijí svůj sen o tom, kvalifikovat se na šampionáty USGA."

"Mrzí nás, že tuto příležitost letos mít nebudou. Toto nastavení je ale nejlepší cestou k tomu, uspořádat naše šampionáty i v roce 2020," dodal Bodenhamer s tím, že o (ne)přítomnosti fanoušků se ještě nerozhodlo.

US Open letos bylo přesunuto na 17. až 20. září. Obvykle se do kvalifikace zapojí kolem 10 000 golfistů, mezi kterými jsou profesionálové i amatéři s hendikepem lepším než 1,4. Poslední tři vítězové, kteří vzešli z kvalifikace, byli Steve Jones (1996), Michael Campbell (2005) a Lucas Glover (2009).

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení