Podle McIlroye letos Ryder Cup nebude. Kedíka má v karanténě

Rory McIlroy

Rory McIlroy už se pilně chystá na restart PGA Tour, který má nastat už 11. června turnajem v Colonialu. I kvůli tomu v domě pro hosty poskytl karanténu svému kedíkovi, kterého podle vlastních slov letos nejspíše během Ryder Cupu nevyužije. Myslí si totiž, že nebude.

McIlroy se po dlouhé pauze představil fanouškům před deseti dny, kdy poslední ranou rozhodl exhibici Driving Relief, ve které společně s Dustinem Johnsonem porazil Rickieho Fowlera s Mattem Wolfem.

To se ale hrálo pro dobrou věc a o výsledek až tak nešlo. Za dva týdny už tomu ale bude jinak. Turnajem Charles Schwab Challenge se totiž znovu rozběhne PGA Tour a nejlepší hráč světa u toho chybět nebude.

McIlroy už dříve prozradil, že plánuje odehrát všechny tři úvodní turnaje znovu rozehrané sezony. Nyní je přitom jasné, že se při nich bude moci spolehnout na svého stálého kedíka Harryho Diamonda.

Ten totiž nezůstal během pandemie koronaviru COVID-19 ve Spojených státech, ale vrátil se do Irska. Jeho návrat tak mohla zkomplikovat bezpečnostní nařízení, McIlroy však vše vyřešil.

"Budu moci mít Harryho na bagu. Máme dům pro hosty, který může využít pro karanténu a splnit všechny potřebné věci, aby pro mě mohl kedit v následujících týdnech," řekl McIlroy pro BBC.

Jak to bude dál, to je ve hvězdách. Pokud by se chtěl Diamond vrátit po úvodních třech turnajích zpět na ostrovy, musel by podstoupit další dvoutýdenní karanténu. Další by ho pak čekala při návratu do USA.

"Snad se některá tato pravidla do té doby uvolní," přeje si McIlroy, který podobné problémy, na rozdíl třeba od Lee Westwooda nebo Tommyho Fleetwooda, řešit nemusí. Dlouhodobě totiž žije na Floridě.

Velkou otázkou pak zůstává, v jaké situaci bude nejen Amerika, ale celý svět koncem září, kdy se má od 25. do 27. uskutečnit ve Whistling Straits slavný Ryder Cup. McIlroy však v jeho letošní konání příliš nevěří.

Zatím to vypadá, že by se musel konat bez přítomnosti fanoušků. A to je něco, co si nejen McIlroy nedokáže vůbec představit.

"Mám tušení, že neuvidím, jaké by to mohlo být. Nemyslím si, že se to stane," nevěří rodák ze severoirského Holywoodu, že by se jedna z nejprestižnějších sportovní akcí světa mohla konat za zavřenými dveřmi.

A podle vlastních slov není sám: "Myslím si, že většina hráčů by ho raději posunula do roku 2021, aby mohli hrát před diváky a zažít atmosféru, díky které je Ryder Cup tak výjimečný."

"Hráči jsou přitom těmi, kteří dělají Ryder Cup. Pokud s tím oni nebudou v pohodě a nebudou chtít hrát, pak nebude žádný Ryder Cup. Myslím, že tak bude posunut do roku 2021 a upřímně si myslím, že by to bylo správné rozhodnutí," říká McIlroy jasně svůj názor.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení