Kdy bude hrát Woods další turnaj? Máme podrobnosti

Tiger Woods

Po charitativním souboji s Philem Mickelsonem si dává Tiger Woods přestávku. Ale do kdy? Poslední turnaj na PGA Tour odehrál v polovině února v Kalifornii. V posledním kole přinesl 77 ran a na Genesis Invitational skončil 68. Ozvalo se chronické zranění zad, další významné turnaje vynechal včetně The Players. Tigerův turnajový návrat by se nyní měl uskutečnit na jeho oblíbeném hřišti.

Pokud bude fit, objeví se podle deníku USA Today poprvé 16. července na turnaji Memorial v Muirfield Village. To je tradiční akce pořádaná Jackem Nicklausem. Woods tento turnaj vyhrál pětkrát.

Nepsaným pravidlem je, že nehraje turnaje týden před majorem. Tím pádem by vynechal turnaj série WGC na konci července a další jeho štací bude PGA Championship první týden v srpnu.

Následně si zahraje první turnaj finálové série FedEx Cupu a pak až finálový turnaj Tour Championship, pokud se vejde do první třicítky. Aktuálně figuruje Woods na 28. místě fedexcupového žebříčku. 

Velké téma je Ryder Cup, který se hraje na konci září týden po US Open. Dvě velké akce netradičně za sebou. Mluví se o tom, že Woods by neměl v rydercupovém týmu takové vytížení, nicméně Američané si bez něho sestavu nedokáží představit. Navíc by to mohlo být naposledy, kdy se objeví jako hráč, protože v roce 2022 se s ním počítá jako s kapitánem.

Vrcholem pro Woodse bude hlavně obhajoba vítězství na Masters. Turnaj se v Augustě uskuteční v polovině listopadu. K tomuto datu je plánována premiéra dvoudílného dokumentu o Tigerovi, který natočilo HBO.

Ve zbývajícím období bude záležet na vývoji restrikcí v souvislosti s koronavirem, uvolnění cestování a hlavně na štédré ruce promotérů. Je proto pravděpodobné, že si nenechá ujít akci v Japonsku, kde loni zvítězil.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení